آثار تورمی پرداخت عادلانه یارانه‌ها کمتر از روش قبلی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سید حامد عاملی در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: اقتصاد کشور ما دچار یک بیماری مزمن است و همه کارشناسان و صاحب نظران در درمان این بیماری اتفاق نظر دارند.

اقتصاد کشور ماست بی ثمر وی با کاهش نرخ سود از آثار تورم و رکود خبر داد و گفت: ۲ آفتی آنچه همیشه اقتصاد ما را تهدید می کند تورم و رکود است. کنترل تورم منجر به رکود شد و کنترل رکود باعث افزایش تورم شد.

استاندار اردبیل گفت: در چنین شرایطی کارشناسان اقتصادی نیاز به عملیات جدی در نظام اقتصادی کشور را احساس کردند و راهکارهایی را به دولت ارائه کردند.

عاملی افزود: اصلاحات اقتصادی در سال های اخیر به ویژه اصلاح ساختار بودجه مورد توجه قرار گرفته است و در این بین باید ساختار یارانه ها تغییر کند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: دولت ملت سیزدهم در تحقق وعده های خود در کشور این چالش را آغاز کرده است تا زمینه را برای اصلاح روندهای تحول آفرین در اقتصاد کشور فراهم کند و این عملیات را با تمام توان تکمیل کند. شجاعت

آملی افزود: سال گذشته بیش از هشت میلیارد دلار به کالاهای اصلی کشور به عنوان ارز غالب اختصاص یافت اما ثمرات و درآمدهای آن در اختیار مردم قرار گرفت. آره آنها در زندگی خود تماشا نکرده اند.

وی به کمبود ذخایر استراتژیک در کشور در سال گذشته در کنار مشکلات دولت در تامین کالاهای اساسی اشاره کرد و گفت: سعی کردند یارانه را مستقیماً به حسابشان واریز کنند.

آملی گفت: در اجرای این طرح به مسائل و موضوعات اصلی به ویژه تامین مایحتاج اولیه مردم پرداخته شد و سعی می کنیم همه چیز از کره و لبنیات گرفته تا گوشت قرمز و سفید با تخم مرغ را در اختیار مردم قرار دهیم. برای ارائه کافی است.

وی افزود: با توجه به لزوم تخصیص ارز به هنگام خرید 24 هزار قلم کالا برای کالاهای اساسی و پرداخت مابه التفاوت نرخ ترجیحی واردات کالاهای اساسی، دولت تصمیم گرفته است برای جلوگیری از تورم و بدتر شدن وضعیت کشور، یارانه عادلانه پرداخت کند. مبنای پولی “. و به جای پرداخت یارانه به واردکننده، آن یارانه را به حساب مصرف کننده واریز کنید.

سرپرست استانداری با بیان اینکه از آن زمان ارز ممتازی که در توزیع و واردات کالا با انحراف مواجه شده بود برای همیشه از اقتصاد ایران حذف شد، گفت: فراید تامین کننده هموطنان است.

عاملی واریز 2 ماه یارانه مستقیم به حساب سرپرستان خانوار را یادآور شد و افزود: به احتمال زیاد از امشب مبلغ یک ماه اول برداشت می شود تا مردم نسبت به رفع نیاز خود اقدام کنند. “

وی با اشاره به افزایش قیمت مرغ، تخم مرغ، لبنیات و کره در فاز اول آزادسازی، خاطرنشان کرد: قطعاً این به معنای هرج و مرج قیمت نیست، بلکه این کالاها با نرخ اعلام شده به مردم عرضه می شود و ما در استان همه امکانات را داریم. اقلام لازم را نگه می داریم و در تامین آن با مشکل مواجه نمی شویم.

عامل تقریبی این عرضه کالا، ذخیره سازی نفت هنگام بارگیری 500 تن روغن خام به کارخانه روغن نباتی «اردبیل» بود و گفت: در سایر کالاها این ذخیره سازی به درستی انجام می شود.

وی به آزادسازی هنجارهای دامی و لزوم حمایت از دامداران و دامداران اشاره کرد و ادامه داد: در حمایت از واحدهای تولیدی به ویژه دامداری ها سرمایه در گردش و منابع از طریق صندوق حمایت از دام و طیور پرداخت می شود.

عاملی به مشکل نان و شایعات منتشر شده در منطقه اشاره کرد و افزود: قیمت نان به هیچ وجه تغییر نمی کند و محدودیتی برای پخت و عرضه نان استان وجود ندارد.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: تنها تفاوت در عرضه آرد است تازگی ورودی در نانوایی با نرخ آزاد آرد، اما مابه التفاوت و یارانه این مبلغ برای جلوگیری از فروش خارج از شبکه کارخانه آرد به حساب نانوایی ها واریز می شود.

عاملی به گسترش شبکه عرضه و توزیع آرد و تخلفات صورت گرفته در این منطقه اشاره کرد و ادامه داد: قاچاق و برخی مسائل حاشیه ای در این حوزه توسط دولت به حداقل می رسد و می توان نان مردم را تامین کرد. قیمت مناسب

استاندار اردبیل از هموطنان خواست برای تامین اجناس مورد نیاز خونسردی خود را حفظ کرده و از خرید مازاد عرضه خودداری کنند، زیرا جمعیت کافی در بازار وجود ندارد.

دکمه بازگشت به بالا