آثار کدام هنرمندان ایرانی به حرم امام حسین(ع) اهداء شد؟

آثار هنرمندان ایرانی به موزه عتبه حسینی اهدا شد.

به گزارش خبر روزانه، به نقل از ستاد خبری رویداد ام المکاواما، در این مراسم که با حضور حاج حاج فاضل (مستشار آستانه حسینی و مسئول حفاظت حرم)، حاج حاج سعید مرح (نویسنده داستان کربلا و حرم)، سید بشیر (معاون روابط عمومی عتبه حسینی)، سید گس شهرستانی (مسئول موزه حرم امام حسین (ع)) و …. آثاری از هنرمندان ایرانی به عتبه حسینی اهدا شد. در رویداد ام المکاواما.

هم اکنون در شهر کربلا با حضور هنرمندان ایرانی رویداد فرهنگی و هنری «ام المکاوامه» برگزار می شود که هنرمندان ایرانی در آن به تولید آثار می پردازند.

پس از خلق آثار هنری، آثار هنرمندان به عتبه حسینی تحویل و از سوی مسئولان آستانه حسینی مورد قدردانی قرار گرفت.

این آثار شامل زیارت عاشورا در قالب موشک و در قالب اثری مدرن از طاووسی، ما رایت الجمیل در شکسته نستعلیق رضایی، مجسمه مبارک رأس الحسین حسن روح الامین، قطعنامه مینیاتوری در فرم نقاشی فقیه و درود بر اباعبدالله اثر فریمانی که به موزه عتبه حسینی اهدا شد.

سید قسام شهرستانی در مراسم تحلیف هنرمندان ایرانی در مراسم بین المللی فرهنگی هنری ام المکوامه در کربلا با اشاره به حضور هنرمندان ایرانی در کربلا برای خلق آثار هنری به مناسبت شهادت حضرت زهرا سعید یما حسین بسیار سخاوتمند در راه اهل بیت(ع) و بسیار ارزشمند که به تازگی از ایران برای خلق و ارائه اثر در موزه عتبه حسینی(ع) آمده اید.

کدام آثار هنرمندان ایرانی به حرم امام حسین (ع) منتقل شد؟

رئیس موزه عتبه حسین (ع) با اشاره به ارزش بالای آثار هنری در موزه عتبه گفت: ق.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا