آذربایجان‌غربی جزو استان‌های برتر و سردمدار ورزش جانبازان و معلولین کشور است

آذربایجان غربی یکی از استان های پیشرو و پیشرو در ورزش جانبازان و معلولان کشور است

رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین گفت: آذربایجان غربی یکی از استان های اصلی کشور برای جانبازان و معلولان است و در چهار سال گذشته رشد چشمگیری داشته است و انتظار داریم این روند ادامه داشته باشد. ”

به گزارش خبرگزاری خبر روزانه از آذربایجان غربیجلسه انتخابات شورای جانبازان و معلولین آذربایجان غربی به ریاست علی امان زاده برای مدت چهار سال برگزار شد.

محمد شروین اسبقیان رئیس فدراسیون با گرامیداشت یاد و خاطره قویترین مرد جهان (اسلام) (سیامد رحمان) در این مجمع گفت: شامل ورزش جانبازان و معلولین و همچنین قهرمانان و اسطوره هایی مانند مرحوم سیامند. رحمان و حسن یانفشان نمونه هایی از این دست هستند.

وی افزود: از هیئت استان آذربایجان غربی می خواهیم با توجه به اینکه استان اخیراً در کشور از رتبه 19 به رتبه هشتم رسیده است نقشه راه با نگاه و رویکرد علمی برای تدوین و ارائه برنامه جامع 4 ساله تهیه کند. . چهار سال و یک در سال های اخیر 2 پله رشد کرده است تا این روند ادامه یابد.

رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان با اشاره به اینکه پیوستن به 10 استان برتر کشور نشان دهنده تلاش و پشتکار این استان است، گفت: موضوع ورزشکاران سازمان یافته باید به نام این شورا ثبت شود. نکته مهم دیگری که باید در 4 سال آینده به آن اهمیت داده شود و به موضوع ورزش بانوان توجه ویژه شود.

اسبقیان خاطرنشان کرد: حکمی به امضای رئیس جمهور درباره سیاست، راهبرد، مسئولیت ها و ضوابط قوه مجریه برای ترویج فرهنگ توانمندسازی و تکریم جانبازان و معلولان در ورزش اجرا شده است و در استان آذربایجان غربی نیز اجرایی شده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره سفر به اشنویه گفت: در سفر به اشنویه با خانواده این ورزشکار بر سر مزار مرحوم سیامند رحمان دیدار کردم و مقرر شد تجهیزات وزنه برداری فدراسیون ارسال شود. در اشنویه از سر گرفته می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا