آرامگاهی در شأن شمس تبریزی در خوی ساخته می شود

خبر روزانه/ آذربایجان غربی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هوی آن گوهر فرهنگی شهرهای ایران است.

محمدمهدی اسماعیلی امروز 16 آذرماه در دیدار با نماینده مردم هویا و چایپاره در مجلس، با اشاره به جایگاه تمدنی، فرهنگی و قدمت تاریخی شهرستان هویا، گفت: هوی خاستگاه دانشمندان، عرفا، مشاهیر، متفکران ، هنرمندان و چهره های برتر و بین المللی.

وی با بیان اینکه تلاش مردم هویا برای ارتقای فرهنگ، هنر، اقتصاد و تاریخ هویا قابل تقدیر است، افزود:

وی در پاسخ به درخواست نماینده مردم هویا برای ساخت بارگاه شمس گفت: تمام تلاش خود را می کنیم تا این حیاط در محل شمس تبریز و با شکوه تمام ساخته شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به درخواست این نماینده برای بهسازی و بازسازی مجموعه فرهنگی دفتر مدیریت خویسک نیز گفت: این مجموعه برای تحقق اهداف فرهنگی و هنری هنرمندان و بهره مندی مردم بهسازی و بازسازی می شود.

عادل نجف زاده نماینده مردم هویا و چایپاره در مجلس نیز در این نشست گفت: کشورها.

وی با بیان اینکه مردم سراسر کشور و مردم در سراسر جهان می خواهند بارگاه شمس در هوه هر چه زیباتر و باشکوه ساخته شود، بیان کرد: درست است آرامگاه شمس در هوه است اما عرفان و اندیشه شمس در دل آنهاست. در اسرع وقت زیرساخت های فرهنگی و گردشگری هویا و آرامگاه شام ​​را بسازید و آماده پذیرایی از مردم از سراسر جهان باشید.

نماینده مردم هویا و چایپارگه در خصوص کار بر روی معرفی شمس گفت:

نجف زاده با بیان اینکه شهر هوی آن و فرهنگ آن را هر چه زیبا و با شکوه می کنیم، بیان کرد: هوی آن هنرمندان و چهره های سرشناسی از سراسر کشور و جهان دارد که حاضرند برای آبادانی این سرزمین هزینه های زیادی بپردازند. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا