استان ها

آزادسازی سواحل یکی از پروژه‌های مهم دولت سیزدهم بود

خبر روزانه/مازندران مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – نوشهر با اشاره به اینکه طرح آزادسازی سواحل یکی از پروژه‌های مهمی بود که مورد پیگیری قرار گرفت، گفت: بخشی از اراضی ساحلی که توسط دستگاه‌های دولتی نیز مورد تصرف قرار گرفته بود در دولت سیزدهم موفق به اخذ سند مالکیت برای آنها شدیم و عرصه‌های آزاد شده نیز برای پروژه‌های گردشگری در اختیار سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت.

مهرداد خزایی‌پول در گفت‌وگو با خبر روزانه، با اشاره به برخی اقدامات قابل توجه در دولت سیزدهم در حوزه اداره کل منابع طبیعی مازندران نوشهر، اظهار کرد: یکی از پروژه‌های اساسی در دولت سیزدهم که استارت اولیه آن توسط شهید جمهور زده شد  پروژه ملی و بین المللی طرح مردمی کاشت یک میلیون درخت بود.

وی افزود: در این طرح کشور ایران نیز همانند همه کشورهای جهان  باید در مدت ۴ سال یک میلیارد درخت در عرصه‌های ملی و اراضی باغی اشخاص به صورت زراعت چوب کشت کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نوشهر عملکرد این اداره کل را در حوزه زراعت چوب در دولت سیزدهم امیدوار کننده ارزیابی کرد و گفت: پس از بازسازی و احیا کلیه نهالستان‌های جنگلی که مدتها رها شده بود تاکنون ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار اصله نهال در غرب مازندران تولید شد و در حال تولید نهال هستیم که در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

خزایی‌پول با اشاره به اینکه طرح آزادسازی سواحل یکی از پروژه‌های مهمی بود که مورد پیگیری قرار گرفت و مردم نیز از آن رضایت داشتند، تصریح کرد: بخشی از اراضی ساحلی که توسط دستگاه‌های دولتی نیز مورد تصرف قرار گرفته بود در این دولت موفق به اخذ سند مالکیت برای آنها شدیم و عرصه‌های آزاد شده برای پروژه‌های گردشگری در اختیار سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از اراضی شنی ماسه ای با پیگیری که در این دولت صورت گرفت احصا شد که چیزی حدود ۸۰ هکتار با ارزش بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است و با پیگیری انجام شده امید آن می رود سند مالکیت برای آنها اخذ شود.

خزایی پول گفت: سایر پروژه‌ها همچون مبارزه با آفات وطرح‌های مرتعداری در اولویت قرار داشت که تا بخشی زیادی به نتیجه رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا