آغاز نمایش آنلاین «کودکیِ ناتمام» ناصر صفاریان

«کودکی ناتمام» نام مستند جدیدی از ناصر صفریان است که پخش آنلاین آن در فیلیمو آغاز شد.

به گزارش خبر روزانه، «کودکی ناتمام» درباره شعر کودک در سال های پس از انقلاب است. اما این روایتگر سیر تاریخی نیست و جدای از صحبت از شعر کودک، بیشتر به حال و هوا و حال و هوای شعر کودک در آن سال ها می پردازد.

علی اکبر زین العابدین به همراه صفریان به تحقیق و گفت و گو برای این فیلم پرداختند و مصطفی رحماندوست، علی عسگر سیدآبادی، شکوه کاسم نیا، ناصر کشاورز و بیوک ملک به عنوان کارشناسان و شاعران کودک و نوجوان در فیلم حضور دارند. ، ذکر نامه هایی چون محمود کیانوش، عباس یمینی شریف و قیصر امین پور حائز اهمیت است.

نمایش اینترنتی «کودکی ناتمام» ناصر صفریان آغاز می شود

صفریان که تهیه کننده این فیلم نیز هست، درباره اکران اثرش می گوید: «تولید و پخش مستند در ایران همیشه در شرایط نامساعدی بوده است. اما بدبختی ما این بود که پایان کارمان مصادف شد با شیوع تاج و تعطیلی دوره ای تالارها و حتی مغازه های فرهنگی و کتابفروشی. ما مدت زیادی منتظر بودیم تا وضعیت بهبود یابد، اما این اتفاق نیفتاد. سرانجام در فوریه 1999 یک نمایش خصوصی با حضور چهره های برجسته ادبیات کودک برگزار کردیم و در اواخر اسفند همان سال نسخه DVD فیلم را منتشر کردیم.

قرار بود یک برنامه تبلیغاتی ویژه و پخش برنامه ریزی شده در یکی از دفاتر پخش شود، اما در چند روز اخیر این دوستان رفته اند و من هنوز از کم لطفی آنها اطلاعی ندارم و دلیل واقعی آن را نمی دانم چه کسی و جایی که من بودم، نتوانستم حواسم پرت خواهد شد همین کار را انجام دادم و فیلم‌های قبلی‌ام را اکران کردم و فیلم از طریق «پخش چشمه» و «صدای باربد» در کتابفروشی‌ها و فرهنگ‌فروشی‌ها فروخته شد. اما به دلیل عدم تبلیغات مناسب در بخش کودک و مخاطب در این حوزه، ممکن است مخاطب اصلی فیلم در تاریکی مانده باشد. اما در مقایسه با تیراژ کتاب ها و محصولات فرهنگی فردی، با استقبال بدی مواجه نشدیم و در کمتر از یک سال 1100 نسخه دی وی دی به فروش رسیدیم.»

صفریان در ادامه می گوید: شرایط فرهنگی و اقتصادی حاکم بر شهر واوادی برای مستند بسیار مناسب است و در کل فیلم فرهنگی نیست. اما من چاره ای ندارم و امیدوارم تمرکز بیشتری روی فرهنگ در این زمینه شود.»

مشخصات تهیه کنندگان مستند «کودکی ناتمام» به شرح زیر است: طراحی و کارگردانی: ناصر صفریان، پژوهش و گفتگو: علی اکبر زین العابدین با ناصر صفریان، تدوین: بابک بهرام بیگی، تصویر: رضا عبیات، ظرافت و ظرافت مازیار. شیخ محبوبی، پیچیدگی و هماهنگی صدا: مهرشاد ملاکوچی، عکس: پاریس پرستویی، با همراهی: مصطفی رحماندوست، علی عسگر سیدآبادی، شوکو گاسمونیا، ناصر کشاورز و بیوک ملک، 54 دقیقه ساخت: 26 دقیقه، سال ساخت -201.

نمایش اینترنتی «کودکی ناتمام» ناصر صفریان آغاز می شود

نمایش اینترنتی «کودکی ناتمام» ناصر صفریان آغاز می شود

نمایش اینترنتی «کودکی ناتمام» ناصر صفریان آغاز می شود

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا