آقای رئیس جمهور! لطفا در اجرای قانون اساسی قاضی القضات بمانید

سلام آقای رئیس جمهور

با توجه به اینکه طبق اصل 119 قانون اساسی یک ماه به ریاست جمهوری شما باقی مانده است و شما اکنون قاضی کشور هستید ، از این فرصت بی نظیر در تاریخ سیاسی کشور ، به موقعیت قانونی خود در “باور نکردنی بودن رئیس جمهور بعدی »و دفتر عالی قضایی فعلی شما. ، بر اساس تجربه شما از دادگستری ، اصول مندرج در فصل 3 قانون اساسی را به عنوان حقوق یک ملت با حکمی که به دادگستری صادر شده مقایسه می کند.

شما سالها پستهای مختلفی را در دادگستری تجربه کرده اید و به معنای واقعی کلمه یک شخصیت حقوقی هستید ، بنابراین نویسنده معتقد است که سید ابراهیم رئیسی یک شخصیت قضایی یا سیاسی است. این حضور مداوم جناب عالی در قوه قضائیه باعث می شود تا از نزدیک به مشکلات متنوع مردم بپردازید ، به معنای واقعی کلمه رنج ملت را لمس کردید ، انتظارات آنها را می دانستید ، شاید درک این مسئله حس وظیفه را به عنوان جنابعالی امر می کند در بحث انتخابات مشخص است که شما به این نتیجه رسیده اید که حل مشکلات مردم در قوه مجریه از قوه قضائیه امکان پذیرتر و قابل دستیابی است ، بنابراین وی مقام قضایی بالاتری را برای خدمت به افراد در جایگاه دیگر دریافت کرد.

البته قاضی دادگستری از روند رسیدگی به پرونده از ابتدا تا مرحله اعدام کاملاً آگاه است و شما به خوبی می دانید که در چه مراحلی باید اراده ملت را در قالب دادخواست در این روند طی کند رسیدن به مرحله اعدام. ماهها و سالها طول می کشد تا عنوان شاکی یا شاکی * محکوم شود * ، چنین طعم شیرینی در زمانی که عنوان محکوم علیه بعد از نام شاکی قرار می گیرد ، وضعیتی که شاکی با حکم مشخص می شود ، او می خواهد دستور صادر کند که پس از دادرسی درخواست وی از محکوم علیه ، حقوق وی ضایع شود و این دستاورد درخواست باعث می شود که خستگی دویدن ماهها و سالها فراموش شود. در هر صورت ، او تشریفات و هزینه هایی را که شاکی برای دستیابی به حقوق مطالبه شده متحمل شده است ، دارد ، همان حقوقی که در دادخواست نوشته شده است.

مردم ایران هزینه های ایجاد یک نظام مشروطیت مبتنی بر جمهوری را که بر هیچکس پوشیده نیست ، از اوایل ژوئن 1942 تا 26 فوریه 1957 ، که پایه های اساسی قانون اساسی گذاشته شد ، و از 17 سپتامبر 1959 متحمل شدند ، هنگامی که دشمن بعثی ها به این سرزمین حمله کرد. ملت هزینه های مختلف حفظ اصول قانون اساسی و مبانی نظام را متحمل شده و سرانجام نجابت و صبر را در مشکلات و مصائب ناشی از جنگ و تحریم ها تحمل کرده است ، به امید روزی که حقوق ملت ذکر شده در فصل 3 قانون تحقق خواهد یافت. همان سابقه دادرسی که شاکی * ماهها و سالها به امید صدور حکم و سپس اعدام طی کرده است.

اگر بخش سوم قانون اساسی را محاكمه ای بدانیم كه در آن حقوق ملت به عنوان یك محكوم در آن لحاظ شده است ، محكومین طبق قانون عالی كشور از این حق برخوردار می شوند.امروز مردم ایران شایسته ترین مردم جهان برای دستیابی به حقوقی از جمله حق مسکن ، اشتغال ، تحصیلات ، تربیت بدنی ، ازدواج و … به عنوان اساسی ترین حق شهروندی ، ملتی هستند که هزینه های آن را متحمل می شوند. . سرانجام ، کربلادی ، به عنوان قاضی ، مطابق قانون اساسی در قالب یک دادخواست صادر شده در سال 1958 و مطابق با ضرورت زمان و اراده یک نفر ، در 19 ژوئیه 1968 تشکیل شد.

در نظر گرفتن تعرفه های ملی مشابه خواسته های مجریه ، محکوم کردن ملت به کسانی که حقوق خود را به شما و شما قاضی داده اند و نحوه اجرای حکم و احکامی که با آنها آشنا هستید ، عاقلانه نیست. شما بهتر می دانید که چگونه یک جمله را اجرا کنید.

عالیجناب ، شما به دنبال مقام رهبری بر اساس اصل 113 قانون اساسی که وظیفه اجرای قانون اساسی را بر عهده دارد ، به عنوان عالی ترین مقام اجرایی کشور تعیین شده اید. در این قیاس ، شما نقشی مشابه با اجرای قاضی در یک واحد اجرایی توسط قاضی دارید. اجرای اصول قانون اساسی. در کنار سایر مسئولیت های اجرایی ، به طور خاص در مورد چگونگی اجرای اصول 19-42 قانون اساسی به عنوان حقوق ملت بیاندیشید.

آقای رئیس جمهور ، موقعیت آینده شما ادامه همان ایده ای است که شما در سند امنیت قضایی و دستورالعمل های سیستم قضایی برای مبارزه با فساد و اجرای عدالت نوشتید و اعلام کردید. امیدواریم این یک اتفاق ویژه تاریخی برای یک شخصیت حقوقی و عاری از چالش های سیاسی باشد وی در مقام اجرای قانون اساسی ، همانگونه كه نظام جمهوری اسلامی شایسته و لازم است ، از تمام توانایی های انسانی كشور برای اجرای اصول قانون اساسی استفاده كرد.

آقای رئیس جمهور مدتهاست که در قانون اساسی این س ofال که کدام نهاد یا ارگان دولتی موظف به رعایت مواد 19-42 قانون اساسی است مطرح شده است ، اگرچه س basedال مبتنی بر قانون توسط قوه مجریه پاسخ داده می شود ، چرا این اصول هنوز اجرا شده است؟ یه سوال بی جواب! ضمانت عدم رعایت اصول قانون اساسی چیست؟ در سیستم قضایی ایران ، اگر قاضی از رعایت مفاد بیانیه ادعا خودداری کند ، دیوان عالی کشور با مقایسه و مقایسه موضوع ، تخلف آن را بررسی می کند. فرض بر این است که اگر قوه مجریه از اصول قانون اساسی پیروی نکند ، تکلیف چیست ؟؟ شاید لازم باشد در پایان دولت دوازدهم و آغاز دولت سیزدهم به این مهم توجه شود.

وکیل

* شاکی = کسی که ادعا می کند جرمی علیه او مرتکب شده است

* شاکی یا شاکی = در پرونده های حقوقی ، شخصی که خود را مستحق حق می داند شاکی خوانده می شود.

محکوم = شخصی که حکم وی به نفع وی صادر شده است

محکوم = موضوع مجازات ، آنچه شاکی به دادگاه یا شکایت ارسال کرده است

دکمه بازگشت به بالا