بین الملل

آلمان خواستار بهبود وضعیت بشردوستانه در غزه شد

صدراعظم آلمان از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا وضعیت ارسال کمک‌های بشردوستانه و خدمات پزشکی در غزه را به‌طور پایدار بهبود ببخشد.

به گزارش خبر روزانه، «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان در گفت‌وگویی تلفنی با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستار بهبود وضعیت بشردوستانه در نوار غزه شد که ساکنان آن پس از هشت ماه حملات بی‌وقفه و شدید اسرائیل علیه آن در شرایط بد انسانی و وضعیتی وخیم به‌ سر می‌برند.

بنابر اعلام سخنگوی دفتر صدراعظم آلمان، شولتز از نتانیاهو خواسته است تا ارسال کمک‌های بشردوستانه و خدمات پزشکی را به صورت پایدار در غزه ارتقاء دهد.

آن‌ها همچنین درباره وضعیت منطقه گفت‌وگو کرده و صدراعظم آلمان در اظهارات خود نسبت به احتمال گسترش جنگ ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اولاف شولتز به‌علاوه از طرح سه مرحله‌ای رئیس جمهور آمریکا برای برقراری آنش‌بس در غزه استقبال کرده است.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه از یک توافق سه مرحله‌ای جدید برای پایان دادن به حملات در نوار غزه و تضمین آزادی اسرایی که در این منطقه نگهداری می‌شوند، سخن گفت.

بایدن از گروه مقاومت فلسطینی حماس خواست این پیشنهاد را بپذیرد و از نتانیاهو نیز خواست تا در برابر فشار اعضای ائتلاف حکومتی خود برای رد این طرح مقاومت کند.

با این حال، نتانیاهو روز جمعه بار دیگر بر قصد خود برای ادامه حملات مرگبار علیه نوار غزه تا رسیدن به تمام اهداف جنگی تل آویو تاکید کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا