آمادگی حوزه های علمیه برای نقد و گفتگو درباره موضوعات مختلف – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار معرا ، آیت الله اعرافی ، دوشنبه شب در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه تفسیر ویژه دانش آموزان و خانواده های آنها که توسط حوزه علمیه معاونت تمدن در سالن مرحوم آیت الله حائری ، مرکز کنترل حوزه علمیه کوم برگزار شد ، با تأکید بر قدرت گفتار ، سوهان گفت: “این معجزه واژه ها در موارد مختلفی دیده شده است كه یك كلمه توانسته جامعه و كشور را علیه ظلم سوق دهد.”

مدیر حوزه علمیه با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) در آغاز انقلاب اسلامی گفت: “نمونه ای از معجزه کلمه و کلمه در ایران اتفاق افتاد و همه دیدند که چگونه یک وکیل و یک روحانی مجاهد به قول خودش جامعه را دگرگون کرد و بنیان های انقلاب در کاما و خوزه ایجاد شد.

تولید آثار و متون شگفت انگیز و جدید قرآن

وی افزود: کلمات یک حکیم اوج حکمت را نشان می دهد و قرآن اوج کلمه است و به همین دلیل معجزه است ، زیرا قرآن کلمه حضرت حق است و توسط حکیمی مطلق صادر شده است و بنابراین معنی آن بی نهایت است.

آیت الله اعرافی با اشاره به جایگاه قرآن در دانش حوزوی ، از جمله در فقه و علم اصول ، گفت: یکی از رسالت های مهم حوزه های علمیه ایجاد تفاسیر جدید از قرآن و گشودن افق های جدید و انتشار آنها در دنیای مدرن است.

وی افزود: علامه طباطبایی در این منطقه درخشش درخشانی داشت و توانست کار شگفت انگیز قرآن را تبیین کند. نبی اما نباید جلوی این روش را گرفت و باید روح قرآن را در تمام مناطق حوزه علمیه استشمام كرد.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر نقش نخبگان جوان و استعدادهای بزرگ در تولیدات جدید بر روی قرآن گفت: “ما معتقدیم که راه نجات جهان اعتماد به قرآن است و بنابراین ترجمه آن به زبانهای مختلف است.

زمینه ای برای انتقاد و بحث درباره هر موضوعی آماده کنید

وی با ابراز شجاعت و توهین به هر شخصی ، افکار غیر قابل تحمل ، بی فایده و پوچ ، افزود: برخی از سیاستمداران بیرحم این شجاعت را به بهانه آزادی مشروعیت بخشیده اند در حالی که قرآن راهنمای کتاب و منجی بشریت است و شجاعت برای قرآن شجاعت ” این حقوق بشر است ، اما افراد مشکوکی هستند که چنین کارهایی را انجام می دهند.

آیت الله اعرافی با تأکید بر اینکه حوزه های علمیه از انتقاد و بحث در مورد هر موضوع و موضوعی استقبال می کنند ، گفت: ما حتی درمورد توحید آماده انتقاد هستیم اما اهانت و شهامت سرمایه های اسلامی و انسانی برای ما غیرقابل قبول است.

دکمه بازگشت به بالا