آمار مهاجرت در فضای مجازی کذب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه اطلاع رسانی
به گزارش ایرنا، پرویز کرمی سخنگوی بنیاد ملی نخبگان پس از انتشار اطلاعات نادرست و آمار بدون منبع در شبکه های مجازی مبنی بر خروج 82 نفر از 16 مدال آور المپیادهای علمی، اما با استناد به تحقیقات، خبر منتشر شده را تکذیب می کند. وی در صندوق ملی نخبگان و آمار که در کتاب سالنامه مهاجرت ایرانیان منتشر شده است، گفت: طبق بررسی های آماری انجام شده بر روی بیش از 4 نفر از برندگان المپیک جهانی و ملی (مدال طلا، نقره و برنز)، 62 درصد از جهان. برندگان المپیک در این کشور زندگی می کنند.

وی افزود: از این تعداد 57 درصد در نهایت وارد کشور شدند و 4.4 درصد پس از ادامه تحصیل ضمن ادامه تحصیل به کشور بازگشتند.

بنیاد ملی نخبگان به نقل از وی گفت: در برنامه ریزی های انجام شده در سال های اخیر، تدابیر و برنامه ریزی های لازم برای بازگشت تعداد مسابقات جهانی و کشوری دانش آموزی (معادل 38 درصد) در خارج از کشور انجام شده است. و بستری برای فرصت های همکاری با این افراد نیز در دسترس و باز است.

کرمی با بیان جزئیات آمار مهاجرت و موارد ذکر شده در سالنامه آمار مهاجرت ایران که توسط رصدخانه مهاجرت ایران در دانشگاه صنعتی شریف تهیه شده است، گفت: برای کسب اطلاعات بیشتر، ذینفعان می توانند به این کتاب مراجعه کنند. به طور ویژه (فصل 9 صفحه 260) اطلاعات مستند را دریافت و استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا