آنلودر کمپرسور اسکرو

آنلودر یکی از قطعات اصلی کمپرسور اسکروست که به صورت الکتریکی و مکانیکی عمل می‌کند و جریان هوای ورودی به را کنترل می‌کند . در صورتی که فشار هوا از حد تنظیم شده روی کمتر شود، آنلودر به وسیله شیر برقی دریچه را باز کرده و کمپرسورشروع به فشرده سازی هوا می‌کند.  همین موضوع باعث علت بالا رفتن فشار کمپرسور می شود.

در این حالت زمانی که فشار به حداکثر فشار تنظیمی رسید برق شیر برقی قطع شده و دریچه بسته می‌شود و کمپرسور به حالت آنلود درآمده و به صورت خلاص می‌چرخد و فشرده سازی انجام نمی‌گیرد تا زمانی که دوباره فشار به حداقل تنظیم فشار برسد.

آنلودر در زمان آنلود نیز فشار تولید شده ایرند را به خارج هدایت می‌کند و در زمان خاموش شدن نیز هوای داخل مخزن سپراتور را خارج می‌کند تا کمپرسور برای استارت مجدد آماده باشد تا هوایی داخل مخزن سپراتور کمپرسور نباشد.

در صورت خارج نشدن هوای داخل مخزن سپراتور کمپرسور به سختی راه اندازی می‌شود و یا در صورت تنظیم درست بی متال، بی متال دینام اصلی را قطع می‌کند. همچنین در صورتی که سایز بیمتال درست انتخاب نشده باشد دچار سوختگی می‌شود.

آنلودر کمپرسور اسکرو

طرز کار آنلودر کمپرسور اسکرو

همان گونه که گفته شد دریچه آنلودر در کمپرسور اسکرو از طریق باز و بسته شدن دریچه هوای ورودی به کمپرسور را کنترل می‌کند و در صورت بسته شدن آنلودر هیچ گونه هوایی به داخل کمپرسور وارد نمی‌شود ولی الکتروموتور به گردش خود ادامه می‌دهد که در اصطلاح به آن آنلود می‌گویند.

در این صورت ایرند در حالت بی باری قرار می‌گیرد و به صورت آماده به کار قرار می‌گیرد تا چنانچه هوای فشرده شده، مصرف شد شروع به فشارسازی ‌کند و یا در حالت لود قرار ‌گیرد و عملیات فشرده سازی را انجام ‌دهد.

در هنگامی که کمپرسور در حالت بی باری قرار گیرد هوای موجود در هواساز از راه سوراخ‌هایی که در روی آنلودر قرار دارد خارج می‌شود هیچ وقت تمام مسیرهای خروجی هوا به طور کامل بسته نمی‌شود و دلیل آن بالا بردن ایمنی کمپرسور و برای به گردش درآوردن روغن‌های موجود و خنک‌کاری می‌باشد.

مزایای استفاده از آنلودر در کمپرسورهای اسکرو

  • کم شدن تعداد روشن و خاموش شدن الکتروموتور کمپرسور اسکرو
  • کم شدن مصرف برق به خاطر خاموش و روشن نشدن زیاد کمپرسور و از بین رفتن جریان اولیه راه اندازی
  • آماده به کار ماندن کمپرسور در جاهایی که مصرف هوای فشرده زیادی دارند.
  • قابل کنترل بودن ظرفیت کمپرسور از طریق دریچه آنلودر

آنلودر کمپرسور اسکرو

سایز آنلودر کمپرسور اسکرو

سایز آنلودرها نسبت به سایز کمپرسور تغییر می کنند و دارای سایزهای مختلفی می‌باشند در صورت مشاوره فنی کمپرسور نوری آمادگی کامل جهت هر گونه مشاوره فنی را دارد.

قیمت آنلودر کمپرسور اسکرو

قیمت آنلودر کمپرسور اسکرو بستگی به سایز و برند و کشور سازنده متفاوتند و هر چقدر سایز کمپرسور ظرفیت و دبی کمپرسور بیشتر شود آنلودر بزرگتر شده و قیمت آن نیز بیشتر می‌شود و به نسبت قیمت ارز دارای نوسان می باشد.

در صورت نیاز به قیمت آماده پاسخگویی به سوالات شما مشتریان محترم می‌باشد.

عوامل موثر در عدم کارکرد آنلودر کمپرسور اسکرو

در ادامه به عوامل موثر در عدم کارکرد آنلودر کمپرسور اسکرو می پردازیم:

  1. خرابی شیر برقی
  2. خرابی پکینگ‌های آنلودر

جهت عیب یابی و تعمیر آنلودر وقتی متوجه شویم که از شیر برقی است و یا پکینگ‌ها، باید ابتدا کمپرسور را استارت می‌کنیم و تا زمان روشن شدن شیر برقی صبر می‌کنیم.

در صورتی که برق شیر برقی وصل شد و شیر برقی مغناطیس شد متوجه می‌شویم که شیر برقی مشکلی برقی ندارد و پکینگ‌ها باید عوض شود ولی در صورتی که مطمئن شدیم شیر برقی مغناطیس نکرد برق روی شیر برقی وجود دارد در این حالت شیر برقی سوخته است.

هزینه‌های تعمیر نگهداری آنلودر کمپرسور

هزینه‌های نگهداری و تعمیرات آنلودر در کمپرسور اسکرو نیز باید در نظر گرفته شود، انتخاب آنلودر در کمپرسورهای اسکرو با هزینه‌های نگهداری کم و مدت زمان تعمیرات کمتر می‌تواند به شما در صرفه‌جویی هزینه‌های اجرایی کمک کند.

عمر مفید آنلودر کمپرسور اسکرو

عمر مفید یک آنلودر کمپرسور اسکرو بستگی به عواملی از جمله مارک و کیفیت دستگاه شرایط کاری و نگهداری صحیح آن دارد با این حال با توجه به اینکه در چه صنایع استفاده می‌شود که عموماً در صنایع صنعتی و ساخت و ساز استفاده می‌شوند معمولاً عمر مفید ۵ تا ۱۰ سال است اما در برخی موارد این عمر مفید ممکن است کوتاه‌تر یا بلندتر باشد.

برای حفظ و افزایش عمر مفید آنلودر کمپرسور اسکرو مراقبت و نگهداری دوره‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است.

منظور از این نگهداری شامل عملیات تعمیر و نگهداری دوره‌ای منظم ،تحقیق در مورد مراحل کاری و نقاط ضعف ممکن این دستگاه تعویض قطعات تحت فشار چک کردن و تنظیمات صحیح سیستم خنک کننده ودیگر موارد مربوطه است.

برای خریدی مطمئن و مشاوره رایگان می‌توانید با کارخانه کمپرسور نوری در ارتباط باشید.

 

دکمه بازگشت به بالا