آن چه بدون «عادل» گذشت

مدت غیبت ادل و نودمین برنامه اش در شبکه سه از هزار روز گذشت. اتفاقات زیادی در این مدت در فوتبال ایران افتاد اما فردوسی پور نتوانست آن ها را برای تماشاگران کند و گاهی جلوی ضرر را بگیرد.

به گزارش روزنامه خبر روزانه اقتصاد جهانی وی نوشت: در حاشیه تغییر ریاست در فدراسیون فوتبال اتفاق خنده‌داری افتاد. دوشنبه گذشته که آخرین قسمت از برنامه برتر فوتبال روی آنتن رفت، محمدحسین میثاقی مجری با لحن درست و «دانای کل» خود پیش بینی کرد که روز پنجشنبه هیچ اتفاقی نمی افتد و امضای اعضای هیئت مدیره به حد نصاب نرسیده است. پس از اخراج عزیزی هادم به اتفاق آرا در روز پنجشنبه، بسیاری سخنان میثاق را به یاد آوردند و فیلم پیش بینی دروغ او در فضای مجازی پخش شد. اشتباه تحلیلی مجری تلویزیون که اولین بار نیست، بار دیگر جای خالی عادل فرداسی پور را برای بسیاری یادآوری کرد. فردی آگاه رسانه ای که معمولا تحلیل های دقیق و دقیقی داشت. مدت غیبت ادل و نودمین برنامه اش در شبکه سه از هزار روز گذشت. اتفاقات زیادی در این مدت در فوتبال ایران افتاد اما فردوسی پور نتوانست آن ها را برای تماشاگران کند و گاهی جلوی ضرر را بگیرد.

عادل فرداسی پور عامل فاجعه ویلموت در فوتبال ایران نبود. سرمربی بی انگیزه با قیمتی گزاف روی نیمکت تیم ملی نشست، بدترین نتایج ممکن را گرفت، بزرگترین بدهی تاریخ فوتبال ایران را رقم زد و مقصران پاسخگو نبودند.

عادل فرداسی پور قانون عجیبی مبنی بر ممنوعیت حضور بازیکنان و مربیان خارجی در لیگ برتر تصویب نکرد و پس از شکست این ایده انحصاری بار دیگر آن را لغو کردند. آب تکان نخورد.

عادل فرداسی پور پرسپولیس و استقلال را از لیگ قهرمانان آسیا ترک نکرد. از آنجایی که استقلال تاجیکستان و آخال ترکمنستان مجوزهای لازم برای حضور در لیگ قهرمانان را دریافت کردند، پرسپولیس و استقلال علیرغم داشتن هواداران بسیار از حضور در مسابقات محروم شدند. باز هم نیازی به توضیح مجرمان در یک محاکمه رسانه ای عادلانه نیست.

ادل فرداسی پور کسی نبود که گابریل کالدرون را در پرسپولیس هل داد و در استقلال آندره آ استراماسیونی در میانه راه از هم جدا شد. به کالدرون غرامت کامل این ترم پرداخت شد و استراماچونی به زودی غرامت کامل دو فصل را دریافت خواهد کرد. چرا؟ زیرا بی کفایتی مدیریتی با شرایط بیرونی ادغام شد.

عادل فرداسی پور در شش ماه کار به اندازه مدیرعامل پرسپولیس ضرر نکرده است. در مورد محمدحسن انصاری فرد صحبت می‌کنیم، تنها با ذکر کلیدواژه‌های دردسرساز حرفه‌ای او می‌توان فهرست بلندبالایی را تهیه کرد. از فسخ کالدرون و تمدید سه ساله قراردادش با راداشوویچ روی نیمکت و از استوکس و آساگونا تا داستان های دیگر. البته انصاری فرد تنها نیست و بسیاری از مدیران دیگر نیز کم و بیش شبیه او بوده اند.

کاندیداهای فوتبال در انتخابات سال گذشته فدراسیون به عادل فرداسی پور «توهین» کردند، مردی ناشناس با حداکثر رای رئیس جمهور شد و کمتر از یک سال بعد رد شد. چرا؟ چطوره هیچکس نمیدونه چند دعوا دیگر باید از زیر ذره بین نمایشگاه کنار گذاشته شود؟ هیچکس نمیداند. دوران خانگی بهترین مجری و گزارشگر ایران چقدر طول می کشد؟ “باز هم هیچ کس نمی داند …”

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا