آیت الله مکارم شیرازی به مدیر حوزه پیش از دیدار با پاپ نامه نوشت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله ناصر مکارم شیرازی در نامه ای به آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور، سخنانی درباره دیدار خود با پاپ بیان کرد که متن آن به شرح زیر است.

جناب عالی مکان آیت الله اعرافی (دامت تائیدیه)

سلام و درود؛

به من اطلاع داده اند که شما به واتیکان می روید و با پاپ ملاقات می کنید. لازم دیدم نکاتی را در این زمینه بیان کنم:

اول: شما سزاوار چنین سفر و ملاقاتی هستید من میدانم و امیدوارم مقامات واتیکان و به ویژه پاپ به این موضوع توجه کنند، زیرا آنها با این دیدارها و گفتگوها موافقت کرده اند.

دومین؛ باید توجه داشت که اختلاف مذاهب موجب تضعیف و زیان همگان می شود و اعمالی مانند کفر که احساسات دینی را برمی انگیزد از جمله موارد زیانباری است که موجب خشم و کینه مردم و بندگان خدا می شود.

ثالثاً، با تأکید، توجه و جلب توجه به کلیات، به زمینه یک قرارداد همکاری که به عظمت ادیان و عمق نفوذ آنها می انجامد، اشاره می کند. اما این برخلاف میل سیاستمداران شرق و غرب و صاحبان قدرت است، زیرا منافع آنها در اختلاف بین ادیان است نه در وحدت آنها.

چهارم: دعوت از هیأت‌های مذاهب معتبر و معتبر برای بررسی راه‌های همکاری بیشتر و تشکیل جلسات سالانه برای بحث در این مورد به منظور دستیابی به نتایج عینی و عملی. نتایجی مانند قوانین بین بین المللی و تعهد بیاورید به اشتراک و قداست ادیان و مذاهب احترام گذاشته و جدایی را مجازات کنید افکنانیا مذموم تضعیف آنچه که حق همه ادیان است، مانند منزلت خانواده و مقابله با انحرافات آن.

من این سفر را به سفری شاد تبدیل می کنم من میدانم و از خداوند متعال توفیق جنابعالی و عزت و عزت اسلام و مسلمین و مؤمنان را مسئلت دارم.

دکمه بازگشت به بالا