اتحادیه اروپا برای متا هم جریمه صادر کرد هم ضرب‌الاجل

از زمانی که رژیم سختگیرانه حفظ حریم خصوصی داده‌های اتحادیه اروپا در پنج سال پیش اجرایی شد، این جریمه ۱.۲ میلیارد یورویی بزرگترین جریمه صادره از سوی دستگاه‌های نظارتی اتحادیه محسوب می‌شود.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، اتحادیه اروپا در تصمیمی کم‌‌سابقه روز دوشنبه ۲۲ مه (اول خرداد) شرکت متا را بر سر نقض حریم خصوصی کاربران به هنگام انتقال داده‌های آنان از اروپا به آمریکا ۱.۳ میلیارد دلار (معادل ۱.۲ میلیارد یورو) جریمه کرد.

اتحادیه اروپا همچنین به شرکت متا دستور داده است تا انتقال فراآتلانتیکی داده‌های کاربران را تا ماه اکتبر متوقف کند.

از زمانی که رژیم سخت‌گیرانه حفظ حریم خصوصی داده‌های اتحادیه اروپا در پنج سال پیش اجرایی شد، این جریمه ۱.۲ میلیارد یورویی بزرگ‌ترین جریمه صادره از سوی دستگاه‌های نظارتی اتحادیه محسوب می‌شود. پیشتر در سال ۲۰۲۱ شرکت آمازون برای نقض حفاظت از داده‌ها ۷۴۶ میلیون یورو جریمه شده بود.

کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلند این جریمه را به عنوان تنظیم‌کننده اصلی حریم خصوصی متا در اتحادیه اروپا صادر کرده چرا که مقر اروپایی غول فناوری دره سیلیکون در دوبلین مستقر است.

سازمان دید‌ه‌بان ایرلند اعلام کرده که به متا پنج ماه فرصت داده تا ارسال اطلاعات کاربران اروپایی به ایالات‌متحده و پردازش و ذخیره‌سازی «غیرقانونی» در آمریکا را متوقف کند و همین‌طور طی شش ماه عملیات داده‌های مربوط به کاربران اروپایی خود را که با نقض قوانین حریم خصوصی به ایالات‌متحده منتقل شده‌اند تحت ضابطه قرار دهد.

دکمه بازگشت به بالا