احیای حقوق عامه در اولویت دستگاه قضایی قرار دارد

به گزارش خبرگزاری خبر روزانه از کازوین؛ محمد قاسمی روز دوشنبه در ساختمان رسانه های استان به خبرنگاران گفت: “احیای حقوق شهروندی یکی از مهمترین وظایف قوه قضائیه است که دستورالعمل های آن تدوین و انتقال یافته است ، همچنین پیشگیری از جرم و حقوق شهروندی تاکنون. ” اقدامات پایدار و ارزنده ای در استان کازوین انجام شده که موفقیت آمیز بوده است.

وی افزود: از بین بردن تصرف منابع طبیعی ، جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی ، از بین بردن تصرف رودخانه ها ، حفاظت از باغ های سنتی و منابع طبیعی به عنوان حقوق عمومی در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت.

image_2021_6_21-16_15_34_144_eJe

گاسمی گفت: در مورد زباله های محمدآباد که مشکلات زیادی داشت ، ما توانستیم یک پیمانکار و پیمانکار سابق را که موفق به مدیریت صحیح مجموعه نشده بود اخراج کنیم و کنترل مجدد شهرداری را انجام دهیم و بنابراین باید یک محل دفن زباله جدید نصب شود در سایت و راه اندازی شد.

دادستان کازوین یادآوری کرد که در زمینه اجرای قانون مدیریت زمین اقدامات پیشگیرانه همانند 10 سال گذشته انجام می شود.

وی گفت: به دلیل کاهش منابع آب در استان و نیاز به مدیریت بهینه آب ، موضوع نصب کنتورهای هوشمند در چاه های کشاورزی و مسدود سازی چاه های غیرمجاز در دستور کار قرار گرفته و از هدر رفت منابع آب جلوگیری می کند.

دادستان کازوین در مورد جابجایی زندان چوبیندر گفت: یک مشکل برای مردم است. بود.

وی گفت: انتقال زندان تصویب شده است اما چون بسیار گران است ممکن است سالها طول بکشد اما در کوتاه مدت برنامه داده شده است.

برای تغییر ورودی آن از داخل منطقه چوبیندر ، این طرح نیز به دلیل مخالفت های محلی اندکی به تعویق افتاده است ، اما ما در تلاشیم تا با جابجایی درب ورودی زندان برخی از مشکلات را برطرف کنیم.

وی در مورد بی نظمی های انتخاباتی در استان گاسمی گفت: متأسفانه قانون انتخابات پرشمار است و گاهی این عمل مجرمانه است و در بعضی جاها قانون ساکت می شود و چون مجازات آن ملایم است ، دست ما را بسته است.

وی افزود: انتظار داریم این ایراد در مجلس یازدهم اصلاح شود و با اصلاح قانون انتخابات ، در صورت لزوم بتوانیم با منطق و جدیت بیشتری با بی نظمی های انتخابات مبارزه کنیم.

image_2021_6_21-16_16_32_799_iV3

تشکیل 32 مورد تخلف در انتخابات در کازوین

وی گفت: ما به طور جدی با تخلفات انتخاباتی برخورد کرده و برخی از کاندیداها را نیز به دلیل تخلفات انتخاباتی دستگیر کرده ایم و در حال بررسی موارد مطرح شده هستیم.

دادستان کازوین اظهار داشت که 32 مورد تخلف در انتخابات در کازوین تشکیل شده است. اگر شهرداری علیه هر نامزدی که تبلیغات کرده و چهره شهر را خراب کرده است ، اقدامی انجام دهد.

گاسمی در مورد تفاوت اطلاع رسانی در مورد بازداشت برخی از مقامات شهری گفت: قرار نیست تا زمان تکمیل مدارک پرونده ، هر دستگیری را منتشر کنیم اما در صورت لزوم توسط روابط عمومی دادگستری انجام می شود.

وی افزود: رسانه ها نباید انتظار داشته باشند كه ما خارج از چارچوب قانونی عمل كنیم و با توجه به پرونده رئیس شورای اسلامی كازوین با 45 میلیارد تامان و مدیر كل سابق میراث فرهنگی ، ما برابر و با وثیقه آزادگان در نظر گرفته شد.

احیای مجدد کارخانه ها در اولویت قوه قضاییه است

دادستان کازوین احیای مجدد کارخانه های مشکل ساز و ترویج چرخه تولید را رویکرد جدی دادگستری دانست و یادآور شد: اقدامات قانونی برای بازگشت به تولید در کنتور انجام شده است و موضوع اخراج روندی طولانی و پیچیده بود زیرا به راحتی انجام می شد متعلق به یک مالک خصوصی است. او یکی را از شخصی گرفت و آن را به دولت یا شخص دیگری تحویل داد ، اما ما حمایت لازم را انجام دادیم تا کارگران بتوانند حقوق خود را بدست آورند.

image_2021_6_21-16_16_21_448_7 نانومتر

وی گفت: پرونده مربوط به کنتور هنوز به رای گیری منجر نشده و بیش از 11000 سهامدار دارد ، بنابراین پس از توقف تولید به صاحبان تجهیزات تولید اجازه کارخانه را ندادیم و کار را پیچیده تر کردیم. مطالبات کارگران پرداخت می شود.

قاسمی افزود: احیای کارخانه کنتورسازی نیاز به عزم جدی مالکان و هزینه های زیاد دارد و علاوه بر این ، کلیه تجهیزات تولیدی باید ارتقا و ارتقا یابد تا محصولات آن مشتری و فروش در بازار داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا