اختصاص۱۸۰ میلیارد تومان کمک هزینه دارو به بیماران صعب العلاج کشور – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین وحید سلیمی، شامگاه سه شنبه در همایش تجلیل از جوانان، نجاتگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اینکه 23 آذر به نام روز جهانی داوطلب نامگذاری شده است، گفت: امسال این روز به عنوان روز جهانی داوطلب نامگذاری شده است. با شعار “همبستگی” جشن گرفته می شود، با کار داوطلبانه تجلیل می شود.

وی با اشاره به وظایف اصلی داوطلبان هلال احمر گفت: توسعه فرهنگ داوطلبی، مشارکت دادن مردم با نهادهای خدماتی و حمایتی سه وظیفه اصلی سازمان داوطلبان هلال احمر است.

سلیمی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی برای انجام این وظایف در حال انجام است، یادآور شد: با توجه به رسالت جذب کمک های مردمی، بر اساس قانون مدیریت ضد بحران، موضوع جذب، توزیع و هدایت کمک های مردمی به هلال احمر امسال با همکاری کمیته امداد، بسیج و … کارهای خوبی در زمینه جمع آوری کمک ها انجام شده است.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر همچنین از ماموریت خدمات پشتیبانی خبر داد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 180 میلیارد تومان برای تامین داروهای بیماران خاص و صعب العلاج اختصاص یافته است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود از داوطلبان هلال احمر استان یزد تجلیل کرد و از داوطلبان به عنوان افرادی ایثارگر که به فکر کمک به مردم هستند یاد کرد.

این مراسم با حضور فرمانده سپاه الغدیر، امام جمعه ناحیه مرکزی یزد، مدیرکل مدیریت ضد بحران استانداری یزد و جمعی از مسئولان استانی برگزار می شود.

دکمه بازگشت به بالا