اختصاص ۴۰ میلیارد برای تکمیل کتابخانه‌های شهرستان‌های دورود و سلسله

خبر روزانه/ لورستون مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان از تخصیص 40 میلیارد ریال وام نقدی برای تکمیل ساخت کتابخانه های شهرستان های درود و سلسال از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان خبر داد.

سید سجاد راستانه 15 آذرماه در بازدید از پروژه ساخت کتابخانه درجه یک درود گفت: ساخت این کتابخانه عمومی در سال 1384 متوقف شد و در حال حاضر 68 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی دلایل مختلفی از جمله کمبود وام مالی را دلیل تکمیل نشدن این پروژه عنوان کرد و افزود: کتابخانه عمومی تنها نهاد فعال در تمامی پروژه های احداث کتابخانه عمومی شهرستان بوده است که پس از ساخت و ساز تکمیل شده، وظیفه این موسسه تجهیز و راه اندازی آن می باشد.کتابخانه راه اندازی شده و از هیچ تلاشی دریغ نمی شود.

راستانه با قدردانی از نگاه فرهنگی استاندار لرستان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ادامه داد: برخی از پروژه ها با توجه به شرایط مختلف از جمله سطح پیشرفت فیزیکی از اولویت ویژه ای برخوردار هستند که پس از کنترل و مساعدت های لازم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان دستگاه های مدیریت و برنامه ریزی استان در این مرحله برای تسریع در تکمیل کتابخانه درجه یک شهرستان درود 20 میلیارد ریال و برای کتابخانه شماره دو شهرستان سلش 20 میلیارد ریال وجه نقد از سفر ریاست جمهوری به لرستان بررسی شده است. به دستگاه اجرایی آورده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان گفت: پس از صحبت با پیمانکار پروژه درجه یک کتابخانه شهرستان درود مقرر شد پیمانکار مذکور پس از دریافت وام مورد نظر از حمایت مالی خود برای بهره برداری از این پروژه در شهرستان دورود استفاده کند. آینده نزدیک.

وی در خصوص پروژه احداث کتابخانه شماره 2 شهر سیالا نیز اظهار داشت: وی در روزهای اخیر از ساخت کتابخانه شماره 2 در شهر سیالو بازدید و از نزدیک با مدیر و پیمانکار آن گفتگو و بر لزوم تاکید کرد. نکته ها.

همچنین در این بازدید محسن سفوند رئیس معاونت امانت فرهنگی سازمان مدیریت لرستان گفت: کتابخانه های عمومی نقطه عطفی فرهنگی هستند که با تلفیق افکار، ایده ها و حاصل ایده های خلاقانه، وسیله ای برای ایجاد علاقه می باشد. در مطالعه و تحقیق در افراد جامعه

وی با بیان اینکه سازمان رهبری و برنامه ریزی استان موضوع تامین اعتبار تکمیل اشیای ناتمام استان که درصد پیشرفت فیزیکی بالایی دارند را در دستور کار قرار داد، گفت: پروژه های ساخت کتابخانه های عمومی در کشور بسیار زیاد است. . شهرهای مختلف استان که با توجه به اهمیت موضوع از ابزارهای مختلفی برای تسریع در تکمیل این پروژه ها استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا