بین الملل

ارتش روسیه کنترل یک شهرک دیگر در دونتسک را به دست گرفت

به گزارش خبر روزانه، وزارت دفاع روسیه امروز شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در ادامه پیشروی‌های نیروهای ارتش این کشور در جمهور خلق دونتسک، کنترل شهرک «آرخانگلسکویه» نیز به دست ارتش روسیه افتاد.

وزارت دفاع روسیه پنج‌شنبه گذشته نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در ادامه پیشروی‌های نیروهای ارتش این کشور، روستای «آندریفکا» در جمهوری خلق دونتسک به کنترل ارتش روسیه درآمده است.

در این بیانیه همچنین ادعا شده که در درگیری‌های بین نیروهای ارتش روسیه و ارتش اوکراین در شبانه‌روز گذشته ۱۷۴۰ نیروی نظامی اوکراینی کشته شدند.

به گزارش آنلاین به نقل از اسپوتنیک،در آخرین تحولات جنگ در اوکراین، سرویس مطبوعاتی نیروگاه زاپروژیا چهارشنبه گذشته با صدور بیانیه‌ای از حمله به این محل از سوی نیروهای مسلح اوکراین خبر داد. در بیانیه صادره از سوی سرویس مطبوعاتی نیروگاه زاپروژیا در این خصوص آمده است: ورود یک فروند پهپاد کامیکازه به محوطه یکی از کارگاه‌های نیروگاه زاپروژیا ثبت شده است.

بیانیه سرویس مطبوعاتی نیروگاه زاپروژیا اضافه می‌کند: این حمله تلفات جانی یا خسارت جدی به دنبال نداشته است. بار دیگر تاکید می‌شود که گلوله باران نیروگاه زاپروژیا و زیرساخت‌های آن غیرقابل قبول است و اقدام تروریستی محسوب می‌شود.

این در حالیست که روسیه تا کنون بارها در خصوص تهاجم پهپادی و یا گلوله باران این نیروگاه هسته‌ای و مخاطرات آن از سوی نیروهای اوکراینی هشدار داده است.

310310

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا