حوادث

از آزادسازی اراضی کشاورزی تا دستگیری زن و شوهر بدل انداز طلاجات در “آمل”

خبر روزانه/مازندران فرمانده انتظامی استان مازندران از آزادسازی ۳۵ هکتار از اراضی کشاورزی به ارزشی بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال در شهرستان ساری، خبر داد.

به گزارش خبر روزانه، سردار “حسن مفخمی شهرستانی” در تشریح این خبر گفت: در اجرای طرح برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی ملی و کشاورزی و در پی کسب خبری مبنی بر ساخت و سازهای غیرمجاز در بخشی از زمین های کشاورزی شهرستان ساری، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام بررسی های مقدماتی و تحقیقات پلیسی و پس از هماهنگی های قضائی با همکاری ماموران انتظامی و کارشناسان اداره جهاد کشاورزی، حصارها، ساخت و سازهای ایجاد شده در زمین های مذکور تخریب شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: در اجرای این ماموریت، ۳۵ هکتار از اراضی جنگلی شهرستان ساری در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت.

وی، ارزش زمین های رهاسازی شده در این عملیات را بالغ ۷۰۰میلیارد ریال عنوان کرد و از تشکیل پرونده برای سودجویان که اقدام به احداث ساختمان و دیوارکشی در زمین های مذکور کرده بودند، خبر داد.

سردار مفخمی با تاکید بر برخورد قاطع و قانونی پلیس با ساخت و سازهای غیرمجاز از مردم خواست برای جلوگیری از تضییع حقوق و زیان های مالی قبل از خرید ملک و هرگونه اقدام عمرانی نسبت به استعلام اصالت و کاربری ملک از ادارات مربوطه اقدام کنند.

کشف بیش از ۱۱ هزار عدد قرص غیرمجاز در “آمل”

سرپرست انتظامی شهرستان آمل از کشف بیش از ۱۱ هزار عدد انواع قرص غیرمجاز در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین کیانمهر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر عرضه و فروش انواع قرص و داروی غیر مجاز توسط فردی در شهرستان آمل، موضوع در دستورکار پلیس این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: پس از هماهنگی های قضائی و تشکیل تیم عملیاتی، ماموران کلانتری ۱۳ این فرماندهی متهم را شناسایی و در عملیاتی ضربتی وی را دستگیر کردند.

سرهنگ کیانمهر خاطرنشان کرد: ماموران انتظامی در بازرسی از محل نگهداری کالا، بیش از ۱۱ هزار عدد از انواع قرص های متادون، ترامادول، قرص های غیر مجاز و شربت متادون کشف کردند.

سرپرست انتظامی شهرستان آمل با اعلام اینکه ارزش کالای کشف شده بالغ بر ۵ میلیارد ریال است، عنوان داشت: متهم پس از تشکیل پرونده، به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف انبار احتکار لوازم خانگی درساری

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از کشف انبار احتکار انواع لوازم خانگی به ارزش۵۰ میلیارد ریال در شهرستان ساری خبر داد.

سرهنگ “محمد محمدپور ” بیان کرد: در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با احتکار کالاهای اساسی، ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از دپوی لوازم خانگی در یک انبار مطلع شدند.

وی اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان در بازرسی از آن انبار موفق به کشف بیش از ۳۵۰ دستگاه انواع لوازم خانگی از جمله، کولرگازی، لباسشویی، ظرفشویی، یخچال و تلویزیون شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران با اشاره به اینکه ارزش کالاهای کشف شده از سوی کارشناسان ۵۰ میلیارد ریال برآورد شد، گفت: در این ارتباط یک متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.

سرهنگ محمدپور خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا و احتکار کالاهای اصلی و ضروری مردم، یکی از اولویت های مهم پلیس است که در این راستا با تشکیل قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شاهد اقدامات خوبی در این زمینه بوده‌ایم.

کشف روغن های خوراکی قاچاق در “بهشهر “

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از کشف یک هزار لیتر روغن های خوراکی قاچاق در عملیات پلیس آگاهی آن شهرستان، خبر داد.

سرهنگ”علی اکبر قلی پور” اظهار کرد: ماموران انتظامی شهرستان بهشهر در اجرای طرح مقابله با قاچاق کالا، موفق به کشف دپو مقادیر قابل توجهی “روغن های خوراکی” قاچاق در یکی از باربری های سطح شهرستان شدند.

وی افزود: پس از هماهنگی قضائی، باربری مورد نظر را شناسایی و در بازرسی از محل هزار لیتر روغن خوراکی قاچاق و فاقد هرگونه مجوز بهداشتی کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر با بیان اینکه روغن های خوراکی به شبکه بهداشت شهرستان تحویل شد، اظهار داشت: در این ارتباط دو نفر متهم دستگیر و با تشکل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند .

دستگیری زن و شوهر بدل انداز طلاجات در “آمل”

سرپرست انتظامی شهرستان آمل از شناسایی و دستگیری زن و شوهر بدل انداز طلاجات در شهرستان آمل خبر داد.

سرهنگ “حسین کیانمهر” در تشریح این خبر بیان کرد: در پی شکایت احدی از طلا فروشان مبنی بر کلاهبرداری طلاجات به روش بدل اندازی در شهرستان آمل، پرونده به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی کلانتری ۱۱ شهرستان آمل با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند دو کلاهبردار را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه آنها را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

سرپرست انتظامی شهرستان آمل با بیان این که کلاهبرداران در بازجویی های به عمل آمده به جرم خود اعتراف کردند، اظهار کرد: در تحقیقات پلیسی به عمل آمده متهمان با ظرافت خاص و حرفه ای فلز برنج را پس از آبکاری با طلا بصورت بدل اندازی به واحد های صنفی جواهری بفروش می رساندند.

سرهنگ کیانمهر با اشاره به این که سرقت اصلی‌ترین مولفه‌ای بوده که امنیت اجتماعی جامعه را تحت الشعاع قرار می‌دهد،گفت: پیشگیری از وقوع سرقت، برخورد قاطع با سارقان و تشدید اقدامات پیشگیرانه، مهمترین اولویت فرماندهی انتظامی شهرستان است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا