از اجرای “توران دخت” تا نشست فعالان سینمای کودک و نوجوان در موزه سینما

نمایش «توران دچت» از 28 تیرماه اکران می شود، موزه فیلم میزبان فعالان سینمای کودک و نوجوان از جمله اخبار سینما و تئاتر – اکران 10 فیلم – تئاتر و…

28 تیرماه ساعت 21 سالن شماره یک سپند میزبان نمایش «ترندخت» ساخته نسیم ادبی و ندا شاهرخا است.

به گزارش خبر روزانه و به نقل از نمایش روابط عمومی «توراندخت»، این نمایش حاصل کارگاه ایده نمایش مؤسسه بین المللی هنر فانوس پارس است که سعی شد برای اولین بار این نمایشنامه و متن را روی صحنه ببرد. در کشور.
نمایشنامه توراندخت نوشته برتولت برشت اثری کمدی متعلق به گروه تئاتر اجتماعی-سیاسی و نقد ساختارهای قدرت در امپراتوری چین است. این اثر نیز مانند دیگر آثار برشت نگاهی انتقادی و آموزنده به جامعه دارد زیرا برشت معتقد بود که نیاز به اجرای تئاتر ایجاد آگاهی است.
در این اثر نیز مانند تمامی آثار برتولت برشت، موسیقی و آواز جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است که سعی شده در اجرای این نمایش به خوبی آن را لمس کنند.
عزیز تبیان، شکیبا معتضدی، سهراب صمیمی، رایحه پاشا، دانیال محمدی، طناز نشاط، داریا ملکی، صبا خراسانی، خدیه میری، پیام میر مصطفی، سجاد طاهری، شبنم خاتون حسینخانی، مسعود قادی، ساغر تورابی، بازیگران فیلم کار..
همچنین محمود حسینی مترجم، غار عیدی تهیه‌کننده موسیقی، مؤسسه بین‌المللی هنر فانوس پارس تهیه‌کننده، صدف محسنی طراح حرکت، سجاد طاهری، رسول محمدی دستیار کارگردان، شبنم خاتون حسین‌هانی طراح گریم. النور ترابی منشی صحنه، کاوه ایجی و النور ترابی نوازنده، نعیمه شاهروحی نوازنده. مونا مقام، عکاس، ویدئو آرتیست، مشاور رسانه ای زهرا سیف اله آهی و مهدی سربازی روابط عمومی این نمایش را بر عهده دارند.
نمایش «توراندخت» از 28 تیرماه ساعت 21 به مدت 75 دقیقه در سالن شماره یک تماشاخانه سپهند اجرا می شود، علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیت از سایت تیوال و یا حضوری به گیشه تئاتر سپهند اقدام کنند.

موزه فیلم پذیرای فعالان کودک و نوجوان است / صدر عاملی، نیکا آزاد، شیخ تدزی

فعالان حوزه کودک و نوجوان در موزه سینما تجمع کردند.
به گزارش روابط عمومی موزه سینما، نشست فعالان حوزه کودک و نوجوان با موضوع فعالیت فعال در این حوزه و تدوین آیین نامه تولید و مصرف رسانه های جمعی (فیلم و انیمیشن) در محل سکونت برگزار می شود. موزه سینما
این نشست چهارشنبه 24 تیرماه از ساعت 14 تا 18 در سالن سینما موزه سینمای ایران برگزار می شود.
در این نشست افرادی مانند رسول صدر عاملی، پرویز شیخ طادی، وحید نیکا آزاد و تعدادی از فعالان حوزه کودک و نوجوان در سایر حوزه ها سخنرانی خواهند کرد.

اکران 10 فیلم سینمایی

مرکز تولید تئاتر و عروسک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از 27 تیرماه تا روز مبارک قربان و غدیرخم 10 فیلم نمایشی را به صورت رایگان در سایت خود به بینندگان عرضه می کند.

به گزارش اداره مرکزی روابط عمومی و امور بین الملل مرکز، 10 برنامه «مهمان غار»، «قصه هایی از سفر ماجراجویی کشتی نوح»، «هفتوان کودکانه»، «مبارک و فرش پرنده»، گرگ نامه همزمان با عید مبارک و فرخنده قربان، گنجشک آشیشماشی، راز گنجورا، دین دین دانگ، رویاهای یک موش کور و آی‌تک به عنوان پروژه ویترین عید ولایت پیش از گدیرخم بایر به نمایش درمی‌آیند.

بر اساس این خبر، مخاطبان کودک و نوجوان و تمامی علاقه مندان می توانند هر روز به صورت رایگان این نمایش را در سایت کانون www.cinema.kpf.ir تماشا کنند.

نمایش «مهمان غار» به کارگردانی علی اکبر حلیمی، «قصه های سفر ماجرایی کشتی نوح» به کارگردانی مریم متبره، «هفت کودک خوان» به کارگردانی حسین مزینانی، «فرش شاد و پرنده» به کارگردانی حامد جامتکش، «گرگ». کتاب”. ساخته یاسر هاشم زاده، «گنجشکک آشیمشی» حسن دادشکار، «راز گنجور» ساخته هانی حسینی و مرضیه نادری و «دین دین دنگ» ساخته فاطمه خدا بنده، «رویاهای یک موش کور» ساخته وحید نافر و «آی تک» به کارگردانی Fateme Bermal است که به ترتیب از 18 تا 27 جولای 1401 نمایش داده می شوند.

یادآور می‌شویم، در چارچوب پروژه نمایشی که از ۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۸ آغاز شد، به تدریج و با دلایل مختلف بیش از ۷۰ نام از فیلم‌های کانون پرورش فکری در یکی از سایت‌های فروش بلیت بارگذاری و برای مخاطبان فراهم شد. . امکان مشاهده آنها در زمان اعلام شده.

آخرین مصاحبه منتشر نشده فرشته طائرپور در جدیدترین قسمت «اقتباس های سینمایی» تاثیرگذار است.

قسمت هشتم و پایانی مجموعه مستند «آقتبس در سینما» به کارگردانی مجتبی سعادت و تهیه کنندگی راما نامی با گفت و گو از زنده یاد فرشته طائرپور از تریبون هاشور پخش می شود.

مجموعه مستند اقتباسی فیلم هشت قسمتی به کارگردانی مجتبی سعادت و تهیه کنندگی راما نامی از چهارشنبه 31 آذرماه در سکوی هاشور در دسترس علاقه مندان قرار گرفت و هشتمین قسمت از این مجموعه مستند است. فردا چهارشنبه 15 تیرماه منتشر می شود. .

راما نامی تهیه کننده این اثر کارگردانی فیلم های کوتاهی چون بنفش و لشخور و همچنین فیلم کوتاه ترس به کارگردانی معبود خدابخشا و تاک شو مولن روژ ساخته خسر نگیبی را در کارنامه دارد. سازنده. او علاوه بر فیلم به خوانندگی حرفه ای نیز ادامه می دهد.

مجموعه مستند اقتباس از فیلم به صورت دیالوگ می گذرد و در پایان هر مجموعه، فیلم اقتباسی به عنوان یک مورد خاص در نظر گرفته می شود.

در قسمت هفتم این مستند جهانگیر کوثری، هارون یشایحی، جمال ساداتیان و زنده یاد فرشته طائرپور درباره نقش تهیه کننده در روند اقتباس فیلم و در قسمت دوم علی نصیریان و بهزاد فراهانی درباره تئاتر و اقتباس صحبت می کنند. در آن

در بخش ویژه این مجموعه مستند به بررسی فیلم «غزال» به کارگردانی مسعود کیمیایی با بازی جواد طوسی می پردازد.

اقتباس های فیلم بازیگران – طراح و کارگردان: مجتبی سعادت، تهیه کننده: راما نامی، مشاور و برنامه ریز: حسین خلج، دستیار کارگردان: مسعود رضایی فخر، طراحی و تدوین: مجتبی سعادت، صدابردار: محمد حسینی، نویسندگان: معید سعادت، مدیر پروژه : حسین خلج و رها فریدونی، مدیر تولید: منوچهر محمودی، طراح گرافیک و لوگو: افرا شهروزی، روابط عمومی: فروغ گشتیل.

پوستر فیلم کوتاه «راز یک هو» ارائه شد.

پوستر فیلم کوتاه «راز یک هوس» که در آستانه حضور در جشنواره های بین المللی است اکران شد.

فیلم کوتاه «راز آرزو» جدیدترین اثر یاسر فقیهها و آماده اکران است.

اجرای آن "توران دخت" به نشست فعالان سینمای کودک و نوجوان در موزه فیلم

«راز هوس» داستان جوانی عاشق و بیوه ای را روایت می کند که در دل شهر به هم می پیوندد.
یاسر فقیهی با توجه به اینکه معمولاً از چهره های جدید در آثارش استفاده می کند، گفت: در فیلم ها می خواهیم واقعیت موضوعی را نشان دهیم که تماشاگر در حین تماشا با بازیگر حمزاد تصور می کند، بازیگر شناخته شده برای مردم یک فرم است. تداعی نقش های دیگر او در ذهن است. مخاطب شکل می دهد که مخاطب را از داستان اصلی دور می کند.
وی افزود: من به شخصه موافق استفاده کارگردانان از بازیگران مشهور در فیلم کوتاه خود نیستم زیرا می تواند بدنه حرفه ای و تجربی فیلم کوتاه را مانند برخی از سریال ها و فیلم های بلند شکننده و آسیب پذیر کند.
فقیهی ادامه داد: در برخی موارد ممکن است بسته به نوع، فرم و محتوای داستان از بازیگران استفاده شود. از طرفی باید تلاش کرد فضای فیلم کوتاه را از رقابت های معمول سینمای حرفه ای دور کرد تا بازیگران جدیدی ظاهر شوند.
در پایان کارگردان فیلم کوتاه «راز یک هو» از اکران خصوصی آن در روزهای آینده خبر داده است.
بازیگران آن: محمدرضا بهزاد، الهه نقدی، سخمدین چینه، حامد نوروزی. رااز یک هوس بازیگران همچنین: تهیه کننده و کارگردان: یاسر فکیحی، فیلمنامه نویس: امیرمهدی صادقی، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: احسان کرموز، عوامل فیلمبرداری: مهدی حاجیلری، سپهر عباس آبادی، صدابردار: ایمان ترابی، طراح گریم. : وحید جهانبانی، ماهرو غربی، منشی صحنه: ملخا منصوریان، صحنه و لباس: مریم شیخی، فیلمبردار: فرانک جامبازور، مدیر تولید و پشتیبانی تولید: سهم الدین چین، مدیر تولید: حسین کریمی، مدیریت فضای مجازی: عرشیا فقیهی، مدیر: مریم حضرتی معاونان تدارکات: مجتبی محمدبیگی، جواد رحمانی، حمل و نقل: محمود جعفری، اسرافیل ابراهیمی و…

این خبر به روز رسانی خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا