از بارورسازی ابرها تا مزرعه نمونه زعفران و عناب

سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی به مناسبت هجدهمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛ توضیح داد. خبرگزاری: مرد کار خود را در سه رشته ادبیات، قدرت و کشاورزی و 90 دانشجو آغاز کرد.

به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی، پس از بیرجند واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به تدریج در سایر شهرستان های استان راه اندازی شد و هم اکنون این دانشگاه در خراسان جنوبی با چهار گروه آموزشی و یک مرکز نقش ارزنده ای ایفا می کند. و در آموزش عالی سهیم شوند.


بیشتر بخوانید:

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند تاسیسات، رویدادها

همکاری پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و گروه صنعت خراسان جنوبی


هاشمی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند مرکز خراسان جنوبی با 6 دانشکده، 200 هیئت علمی و هیئت علمی مدعو، 100 کادر اداری، 5000 دانشجو، نزدیک به 80 آزمایشگاه و کارگاه به واحدی جامع و بین المللی تبدیل شده است. 200 تخصص از دستیار تا پزشک، مرکز توسعه فناوری و امکانات گسترده فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، اجتماعی و ورزشی در شرق کشور به محلی برای ظهور خلاقیت و استعداد نسل جوان تبدیل شده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند علاوه بر تربیت مدیران و مهندسین متخصص مورد نیاز در نقاط مختلف کشور توانسته نقش بسزایی در رفع کمبود کادر پزشکی در مراکز درمانی و سایر نقاط کشور داشته باشد. ” و بهداشت فارغ التحصیلان اینجا دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گفته هاشمی، بیش از 50 هزار دانشجو از دانشگاه بیرجند فارغ التحصیل شدند و به برکت تربیت نیروهای متعهد و متخصص مورد نیاز اقشار مختلف جامعه، افزایش بهره وری و کارایی دانشجویان برای گسترش اشتغال و در نتیجه توسعه چشمگیر اقتصادی استان فراهم شد. انجام داد.

این مسئول به تشریح اقدامات گسترده دانشمندان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند و واحد خراسان جنوبی در زمینه طرح کاشت ابر، ایجاد مرکز تحقیقاتی پرداخت. گیاهان دارویی مرکز تحقیقات فناوری بتن و مرکز تحقیقات معدنی با کاشت چندین هکتار نمونه زعفران و مارمالاد گفت: این اقدامات نشان دهنده چشم انداز مهارت آموزی، دانشگاهی مدرن و موثر در زمینه های مختلف اجتماعی- فرهنگی و اقتصادی در پنج سال است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با تشریح آمادگی ها و اقدامات این دانشگاه برای حضور در رویداد ملی و بسیار مهم مرحله دوم این دانشگاه گفت: در سال های اخیر این دانشگاه پیشرفت های چشمگیری به ویژه در جذب دانشجویان بین المللی داشته است. و افزودنی های بتن و غیره.

هاشمی افزود: دانشگاه آزاد خراسان جنوبی در مرحله دوم انقلاب با عنایت الهی، همت و تلاش دانشمندان و بر اساس سند تحول و تعالی تبدیل به دانشگاهی مسئله محور و کارآفرین با محوریت حل مشکلات در منطقه به عنوان بخشی از طرح های نظارت و پویش نشان دهنده تحول عمیق و اجرای کامل دانشگاه است کارآفرین و مشکل محور خواهیم بود.

وی در راستای شعار سال با عنوان «ایجاد پایگاه دانش مبتنی بر اشتغال» گفت: .

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا