از برق شیراز به تمام آرزوهایم رسیدم/ پای اصولم می‌ایستم

ستار زارع در گفتگو با خبر روزانه

از برق شیراز به تمام آرزوهایم رسیده ام / اصولم را دنبال می کنم

مدافع دهه 80 تیم ملی پس از مدت ها سکوت این روزها نظر خود را درباره فوتبال ایران بیان کرد.

ستار زارع پیشکسوت تیم ملی فوتبال در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری خبر روزانه از فعالیت فوتبالی خود گفت: در حال حاضر فعالیت رسمی ندارم. خودتان می بینید که وضعیت فوتبال چگونه است. من دوره ها را گذرانده ام و منتظر کلاس A هستم اما شرایط کار مناسب نیست. روابط؟ روابط اتفاق نمی افتد و فقط دعوا غالب است. فوتبال خود شیراز از جاهای دیگر بدتر است. نه پولی وجود دارد، نه حمایتی، نه سودی.

وی در ادامه افزود: هیچ وقت سرم شلوغ نبود من اصول خاصی دارم و دوست دارم اصلا در این فضا نباشم و نخواهم واکنشی نشان دهم. چرا هیچ وقت به استقلال و پرسپولیس نرفتم؟ دو تیم خوب بودند و پیشنهاداتی دادند اما اهداف من چیز دیگری نبود. هر بازیکنی دوست دارد به این دو تیم برود و به تیم ملی راه پیدا کند اما من در برگ شیراز به این هدف رسیدم. با خودم گفتم مشکل مالی همچنان پابرجاست، حالا که در زادگاهم موفق هستم، بهتر است اینجا بمانم. من به تمام آرزوهایم از برق رسیدم. من هم اکنون به مربیگری فکر می کنم اما امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد که رهبری کشور در مجموع بهتر به من انگیزه کار بدهد. گفتم چیزهایی می بینم که دردناک است. وقتی وارد زمین مربیگری می شوم دوست ندارم، همه می گویند خوب است، مثل بقیه. دوست دارم خودم باشم چه خوب و چه بد. من از اصولم پیروی می کنم.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره شرایط لیگ برتر گفت: شاید باورتان نشود، اما من در کل لیگ به اندازه انگشتان هر دو دست بازی های لیگ را ندیده ام. کار شخصی را شروع می کنم. بحث بی انگیزگی هم هست و چیزهایی می بینم که نمی توانم بپذیرم. از حضور برخی افراد گرفته تا رویدادهای مختلف. هر چه از این فضا دورتر باشم، بهتر است. البته احساس می کنم لیگ امسال نسبت به سال های قبل بهتر بود. شاید یکی از دلایل آن حضور تماشاگران باشد که به بازیکنان انگیزه می داد. پدیده هایی را نیز دیده ایم. و سعید صادقی از گلگهار و حسین زاده از استقلال. من احساس می کنم حجم کار امسال بیشتر از سال گذشته بود و امیدوارم این حجم کار بیشتر شود، زیرا ما چندین سال است که این پدیده را ندیده ایم و به اصل مطلب توجه نمی کنیم. فوتبال پایه برای افراد خاصی منبع درآمد شده است. ما باید در سال قبل از جام جهانی اشتیاق بیشتری داشته باشیم. کشورهای ضعیفتر به سمت ما می آیند اما ما آنطور که باید و شاید پیشرفت نکرده ایم.

بازیکن سابق تیم ملی درباره وضعیت این روزهای تیم ملی گفت: من از فوتبال دور بوده ام و نمی توانم قضاوت قطعی کنم، اما چیزی که در اخبار می بینم این است که واقعاً انتظار بیشتری داشتم. افرادی که در کار هستند فوتبالیست هستند و ساختن آن زمان می برد. اما شخصا معتقدم از آقای ماجدی انتظار بیشتری می رفت.

زارع نحوه مقایسه دوران کنونی را با زمان خود توضیح داد: آن دوران اصلاً با این روزها قابل مقایسه نبود. آن روزها آقای دادکان بر سر کار بود و در جامعه ورزش جهان از احترام برخوردار بود. ما هم خوب آماده شدیم و مقابل کرواسی و کاستاریکا بازی کردیم. این جلسات قطعا از نظر روحی به ما کمک کرد. هر چه بیشتر با رقبای قوی تر رقابت کنیم، محصول ما در نهایت بهتر خواهد بود. به نفع همه است. هم بازیکنان و هم تماشاگران.

بازیکن سابق تیم ملی در جام جهانی 2006 درباره اسکوچیچ گفت: نمی توان به راحتی نام ایران را نادیده گرفت و هیچ کس به پیشنهاد مربی نه گفت. اسکوچیچ مرد بسیار خوبی است و این واضح است، اما فکر می کنم می توانیم نام بزرگ تری را روی نیمکت ببینیم. در کل می توان دعواها و وضعیت سرمربی را درک کرد. توانایی های فرزندان خود را دست کم نگیرید. وضعیت من در تیم ملی؟ شخصا فکر می کنم تمرکز روی بهترین بازیکن این پست است. او جوان و با انگیزه است. مطمئنا میلاد محمدی هم فوتبالیست خوبی است اما به نظرم نورافکن می تواند در آن پست بدرخشد.

خبرنگار: علی رضایی

انتهای پیام//

دکمه بازگشت به بالا