از مجرمین قهرمان نسازیم! – خبر روزانه

چند روز است که بیشتر اخبار به پرونده قتل هولناک “بابک حرامدین” اختصاص دارد. به هر کجا که برویم ، بالاخره جایی برای گفتگو با والدینی وجود دارد که بی وقفه دستان خود را در خون فرزندان خود فرو برده اند! در عین حال ، برخی از کارشناسان معتقدند که اخبار زیادی برای اضطراب عمومی جامعه مضر است و در عین حال برخی عمیقاً بر این باورند که همه جوانب این پرونده باید منتشر و ریشه کن شود.

روزنامه نگار پیشکسوت و رئیس شورای سیاسی اعتماد در مصاحبه خبر روزانه وی درباره پوشش خبری قتل بابک حرامدین (کارگردان) و پرونده پدر و مادر این مدیر متهم به قتل گفت: کلا مشکلی وجود ندارد که حجم اخبار مربوط به این پرونده در چند روز گذشته زیاد بوده باشد ؛ اما باید به خاطر داشته باشیم که نباید بنویسیم تا این افراد قهرمان شوند.

وی ادامه داد: “به یاد دارم وقتی روزنامه نگار جوانی بودم ، برای تهیه خبر از تیراندازی به یک مجرم روی صحنه رفتم و ناخودآگاه داستان را بسیار زیبا تعریف کردم که روز بعد آنها با روزنامه تماس گرفتند و گفتند چرا آن جوان را کشتند؟” سپس یاد گرفتم که در مسائل مربوط به جرم ، بزهکاری و سیاست قهرمان نشوم. زیرا این یک موضوع بسیار خطرناک است. در مورد قتل بابک حرامدین ، ​​امیدوارم که رسانه ها سعی کنند با نگاهی نفرت انگیز به قضیه نگاه کنند تا هیچ کس نتواند از او الگو بگیرد.

این روزنامه نگار پیشکسوت گفت: “این خبر آنقدر عالی است که نه تنها به انتشار ، بلکه به بحث و بررسی جنبه های اجتماعی آن نیز نیاز دارد.” ما سالها همه چیز را پوشانده و سانسور کرده ایم تا جامعه نگران نباشد ، اما کار به حدی رسیده است که پدر داماد و دختر را می کشد ، سالها می گذرد و جامعه متوجه این موضوع نمی شود. همه!

بهزاد با تأکید بر اینکه “ما نباید به بهانه ناراحتی جامعه مسائل مختلف را پوشش دهیم” ، افزود: “اخبار حوادث نشانه آنچه در جامعه اتفاق می افتد” است. جامعه ما سخت شده است و رسانه ها باید دلایل این موضوع را پیدا کنند. به عنوان مثال ، مورد بابک حرامدین شبیه عفونت در جامعه یا تب است که نشانه درد است. رسانه ها باید در یافتن این درد و درمان آن بکوشند.

بهروز بهزادی ، روزنامه نگار پیشکسوت

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا