از مهدکودک سگ‌های خانگی تا روانشناس سگ‌های افسرده!

انسان گرایی حیوانات خانگی و معادل سازی محیط هر انسانی با حیوانات خانگی هر ساله وارد مرحله جدیدی می شود، از این رو اکنون به طور جدی به نظر می رسد که این انسان گرایی تنها به منظور کسب سود جدید از این پدیده وارداتی است.

ایسناپلاس – لیلا شکیبمر:محتوای حیوانات در خانه نه دیروز است و نه امروز. از قدیم الایام در جوامع بشری نگهداری از حیوانات مرسوم بوده است. اما در چند سال اخیر، این موضوع دستخوش تغییرات اساسی در نحوه نگاه و کار شده است. در گذشته که افراد تنها برای رفع نیازهای خود از جمله حفاظت، امنیت و غذا از حیوانات خانگی نگهداری می کردند، امروزه به نظر می رسد که نگاه کلی به نگهداری از حیوانات به ویژه در زندگی شهری بسیار تغییر کرده است و اهدافی که مردم برای آن در نظر گرفته اند. تماشا کنید که چگونه تغییر می کند. در برخی موارد نیازهای مادی انسان در نگهداری از حیوانات اصلاً مهم نیست و حیوان فقط برخی از نیازهای معنوی صاحب خود را تامین می کند.

Pet خط جدیدی از تولید تجاری است

ممکن است نام مشاغل جدید مرتبط با حیوانات خانگی را شنیده باشید. مشاغلی مانند: خانه لباس حیوانات خانگی، خانه بازی برای این حیوانات، باشگاه ورزشی، آتلیه عکاسی یا حتی روانشناس حیوانات خانگی! این مشاغل به ویژه در شهرهای بزرگ و به کمک تبلیغات در فضای مجازی در میان کسانی که حیوانات خانگی دارند شناخته شده است. تعداد افرادی که به آنها مراجعه می کنند در حال افزایش است و آنها به کسب و کارهایی سودآور برای صاحبان خود تبدیل شده اند. ما به هر یک از شعب آنها در تهران سر زدیم تا از جزئیات کار آنها بیشتر بدانیم.

از پرورشگاه حیوانات خانگی گرفته تا روانشناس برای سگ های مبتلا به افسردگی!

“چی بپوشم” به زبان ژاپنی!

فعالیت این مزون در ابتدا با یکی از شبکه های اجتماعی آغاز شد. اما اکنون آنها یک بخش خرید شخصی نیز دارند. بنیانگذاران و مدیران چند خانم هستند، کار اصلی آنها دوختن لباس های مختلف برای سگ، گربه و سایر حیوانات خانگی است. لباس‌های ورزشی، لباس‌های غیررسمی و حتی لباس‌های رسمی و دیگر لباس‌های رسمی برای حیوانات در اینجا ساخته می‌شوند و چندین لباس برای حیوانات مختلف در اطراف وجود دارد. لباس های فصول گرم و سرد با یکدیگر متفاوت است، مواد و رنگ های متنوعی دارد و در نگاه اول لباس ها شبیه لباس های بچگانه است. مدیر فروش توضیح می‌دهد که ما اینجا لباس‌های آماده برای حیوانات خانگی داریم و سفارش‌های سفارشی هم می‌گیریم. او راهنمای اندازه گیری ها را به ما می دهد و اشاره می کند که صفحه مجازی آنها توضیحات کامل تری دارد. وی می افزاید: در فصل سرما فروش ما افزایش پیدا می کند و معمولاً مشتری زن بیشتر از مشتری مرد است. پرفروش ترین محصولات ما لباس و لوازم جانبی سگ است. من خودم حیوان خانگی ندارم اما همانطور که می بینید مراقبت از ظاهر سگ ها جذابتر و مهمتر از مراقبت از حیوانات دیگر است. در حال حاضر سفارش خیاطی ست برای حیوانات و صاحبان آنها نیز داریم، این سبک لباس عمدتاً برای تولدها و مراسمی است که صاحبان حیوانات دوست دارند یک لباس بپوشند و حیوانات آنها زیبا و آراسته به نظر می رسند. البته گاهی برای خود حیوان مراسم خاصی برگزار می شود، مثلا تولد یا سالگرد نگهداری از حیوان. در این شکل از مراسم، صاحبان حیوان به نوع حیوان حساس‌تر هستند و ما این مدل‌ها را برای آن‌ها آماده می‌کنیم.» سپس به کت و شلوار، کراوات و پیراهنی که جلوی شاه گذاشته شده است، اشاره می‌کند که شبیه آن‌هاست. دختر و پسر از هم جدا می شوند قیمت لباس ها بسته به سایز و جنس متفاوت است و از دویست هزار تومان تا یک میلیون تومان متغیر است از او در مورد نحوه لباس پوشیدن حیوانات می پرسیم که با خنده پاسخ می دهد: گربه ها پیچیده ترند. در این مورد نسبت به سگ‌ها مقاومت می‌کنند و در مقابل لباس پوشیدن مقاومت می‌کنند. گاهی پیش می‌آمد که صاحب آنها وسواس، ناامید و اصلاً لباس نمی‌خرد.» وجود دارد.”

از پرورشگاه حیوانات خانگی گرفته تا روانشناس برای سگ های مبتلا به افسردگی!

به لانه سگ خوش آمدید!

در یکی از خلوت ترین و دنج ترین مناطق شمال تهران به ویلایی رفتیم که با هماهنگی و رزرو قبلی انجام شد. این خانه که حدود 1000 متر مساحت دارد دارای حیاط روباز و در وسط آن درختی است که در یک طرف حیاط ساختمانی دو طبقه و در طرف دیگر سوئیت کوچکی قرار دارد که دفتر مؤسسه و ورودی مؤسسه. در این ورودی، بانویی جوان و دلپذیر پشت میز می نشیند و با مهربانی به حیوانات سلام می کند و آنها حیوان را تحویل می دهند. پس از آن بر اساس ظاهر حیوان تدابیر خاصی برای آن در نظر گرفته می شود. فضای داخلی ساختمان در انتهای حیاط حدوداً پنج اتاق دارد که یکی از آنها دفتر مربی است. چهار مورد دیگر محل استراحت حیوانات و اتاق بازی است.

همچنین در حیاط زمین‌های بازی مانند تاب و سرسره وجود دارد که سگ‌ها می‌توانند روی آن‌ها شادی کنند. از خانم پشت پیشخوان قیمت ها را می پرسیم که پاسخ می دهد: «هزینه نگهداری از این حیوانات در ساعت از 100 تا 300 هزار تومان است که بسته به نوع حیوان و نوع نگهداری که صاحب آن انتخاب می کند تعیین می شود. . .. مشتریان باید نیمی از مبلغ را پیش پرداخت کنند و کارت شناسایی نیز ارائه دهند» و سپس توضیح می دهد که: «کارت شناسایی می گیریم زیرا موارد زیادی بوده که صاحب حیوان برای تحویل گرفتن حیوانش نیامده است. ، و ما احساس می کردیم که دیگر نمی توانیم از او مراقبت کنیم، او نداشت، اما نمی خواست آن را به خدا بسپاریم! به همین دلیل به ما سپرده شد. اما ما فرصت نگهداری مدام از حیوان را نداریم و برایمان سودی ندارد.» یکی دیگر از مواردی که به دلیل عدم رزرو قبلی اجازه ورود به آن را نداشتیم مجموعه ورزشی سگ های خانگی است که شامل: استخر، پیست دویدن، سالن بدنسازی می باشد.

از پرورشگاه حیوانات خانگی گرفته تا روانشناس برای سگ های مبتلا به افسردگی!

باشگاه خوشحال کردن سگ های خانگی با ماساژ!

ماساژ برای سگ های خانگی است و قیمت ساعتی استفاده از آنها بسته به نوع فعالیت انتخابی متفاوت است. همچنین پزشک ویژه باغ وحش برای بازدید از حیوانات به طور مداوم در یکی از محوطه های این مجموعه حضور دارد. سلامت جسمانی حیوانات را بررسی می کند و در صورت لزوم دارو یا پودرهای تقویت کننده تجویز می کند. به طور اتفاقی با یکی از مشتریان صحبت کردیم، خانمی میانسال که هفته ای یک بار سگش را برای بررسی سلامت جسمانی و همچنین سرگرمی و سرگرمی سگش به این مرکز می آورد. او می‌گوید: «سگ‌ها نسبت به سایر حیوانات خانگی به داخل خانه حساس‌تر هستند و اگر زمان زیادی را در داخل خانه بگذرانند، دچار مشکلات رفتاری مانند ضربه زدن به در و دیوار می‌شوند». پس از تحویل سگ به نگهبان مجتمع، او از خدمات آنها تشکر می کند و می گوید که بسیار خوشحالم که مجتمع پس از “تاج” دوباره به کار خود بازگشته است و از اینکه حیوان خانگی اش در اینجا سرگرم می شود، خیالش راحت است. قیمت این مجموعه نسبت به باغ وحش های دیگر بسیار بالاتر است و ظاهرا کسانی که از آن بازدید می کنند سطح مالی بالایی دارند. داخل این مجموعه یک آتلیه عکاسی حیوانات و یک فروشگاه حیوانات خانگی قرار دارد که به گفته خانمی که بازدیدکننده را معرفی کرده، محصولات کاملتری نسبت به تمام فروشگاه های حیوانات خانگی در شهر دارد.

از پرورشگاه حیوانات خانگی گرفته تا روانشناس برای سگ های مبتلا به افسردگی!

کلینیک روانشناسی برای سگ های مبتلا به افسردگی; شما کجا هستید؟

اگرچه روانشناس حیوانات کمتر از سه مورد قبلی رایج است و احتمالاً برای بسیاری از افراد آشنا نیست، اما این پدیده ای است که در حال حاضر وجود دارد، بسیاری به آن مراجعه می کنند و آن را به دیگرانی که حیوانات خانگی دارند توصیه می کنند. خانمی که در مطب یکی از این روانشناسان حاضر شده بود، توضیح داد: سگ من مدت زیادی در طول روز فعالیت چندانی نداشت، بیشتر اوقات ساکت می نشست، یکی از دوستانم مرا اینجا معرفی می کرد و زمانی که من را فرستادم. سگ تا چند ساعت، او همراه با بازی مشاوره دریافت کرد، در اینجا متخصص تشخیص داد – افسردگی فصلی، که به گفته او، حیوانات گاهی اوقات از آن رنج می برند. او به من یک سری توصیه کرد که سعی کردم به آنها عمل کنم و الان به مدت یک ماه هر هفته یک ساعت می آیم اینجا و اینجا متخصصان از ساعتی سیصد هزار تومان با حیوان من بازی های خاصی انجام می دهند تا به او کمک کنند تا از شر آن خلاص شود. افسردگی.

این مشاغل جدید که در ارتباط با حیوانات خانگی ایجاد شده و در شهرهای مختلف در حال افزایش است، علاوه بر رفع برخی از نیازهای صاحبان حیوانات خانگی، گاهی نیازهای جدیدی را نیز برای کسب سود بیشتر ایجاد می کنند؛ امروزه در رابطه صاحبان حیوانات با صاحبان این مشاغل و در ادبیات حیوانی آنها شاهد نوعی انسان گرایی حیوانات هستیم. مثلاً آنها را با عبارت «پسر یا دخترم» خطاب کنید و نیازهای انسانی آنها را در نظر بگیرید. در کنار همه اینها، ما شاهد نوعی دگرگونی در نگاه گذشته به نگهداری از حیوانات هستیم. بنابراین با توجه به هزینه و زمان صرف شده برای حیوانات خانگی، به نظر می رسد برخلاف گذشته، اکنون در این پدیده، مردم در حال خدمت به نیازهای حیوانات هستند و در مقابل نیازهای معنوی خود را از طریق آنها برآورده می کنند. با این تفاوت که ممکن است از حیوانی که به عنوان یک انسان نگاه می کنند بازخورد مناسبی دریافت نکنند و این می تواند آنها را از این سبک زندگی منصرف کند و در تامین نیازهای روحی و عاطفی خود دچار مشکل شود. بدون اطلاع آنها، این فروشگاه ها و مشاغل جدید فقط یک بازار جدید هستند، نه مکانی که به آنها کمک می کند حتی با یک حیوان خانگی بهتر زندگی کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا