از کشف موتورسیکلت ۵ میلیاردی قاچاق تا توقیف ۱۲۶ دستگاه وسایل نقلیه

خبر روزانه/فارس در اخبار کوتاه پلیس فارس که در اختیار رسانه‌های این استان قرار داده شده است، اخباری چون کشف موتورسیکلت ۵ میلیاردی قاچاق، توقیف کامیون حامل سوخت قاچاق، توقیف ۱۲۶ وسایل نقلیه هنجارشکن و… مشاهده می‌شود.

فرمانده انتظامی کوار امروز، ۱۸ آذرماه از کشف یک دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق به ارزش ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد و گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، روز گذشته مامورین پاسگاه انتظامی آبگرم حین گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی موفق شدند یک دستگاه موتورسیکلت سنگین که در حال حرکت بود را توقیف کنند.

سیدرحمان هاشمی با بیان اینکه کارشناسان ارزش موتورسیکلت خارجی قاچاق را ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: در این خصوص راکب برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

توقیف کامیون حامل سوخت قاچاق در کوه‌چنار

فرمانده انتظامی کوه‌چنار نیز با بیان اینکه با تلاش مأموران این فرماندهی ۱۱ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل کشف شد، گفت: در راستای طرح مبارزه با پدیده شوم قاچاق، ماموران پلیس آگاهی کوه‌چنار حین کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی، با اقدامات فنی و تخصصی از تردد یک دستگاه کامیون حامل بار سوخت قاچاق در پوشش بار مواد شوینده مطلع و پس از شناسایی خودرو آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

حسینعلی شیروانی افزود: در بازرسی از این کامیون ۱۱ هزار لیتر گازوئیل قاچاق و خارج از چرخه تولید که به صورت ماهرانه‌ای در مخزنی بزرگ و زیر بار جاساز شده بود کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی کوه‌چنار در پایان تصریح کرد: در این خصوص راننده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

توقیف ۱۲۶ دستگاه وسایل نقلیه در شهرستان اوز

فرمانده انتظامی شهرستان اوز از توقیف ۱۲۶ دستگاه وسیله نقلیه متخلف و هنجارشکن در نتیجه اجرای طرح جامع امنیت محله محور خبر داد و گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی با هدف برخورد با مجرمان و هنجارشکنان در سطح شهرستان اوز طی یک ماه گذشته به اجرا در آمد.

حسین محمدی افزود: در نتیجه اجرای این طرح، یک پاتوق معتادین با هماهنگی قضایی پلمب شد و ۱۱ نفر معتاد متجاهر جمع‌آوری و پس از غربالگری به مراکز ترک اعتیاد معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان اوز گفت: در اجرای این طرح ۱۲۶ دستگاه موتورسیکلت و خودرو متخلف نیز توقیف و روانه پارکینگ شد.

محمدی با اشاره به لزوم همکاری با پلیس در پاکسازی محلات و اعلام موارد مشکوک از طریق فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، یادآورشد: برقراری امنیت بسیار حائز اهمیت بوده و پلیس با به‌کارگیری تمام توان خود آماده مقابله با هرگونه هنجارشکنی و برخورد با مخلان نظم و امنیت بوده که نیز توفیقات قابل توجهی نیز حاصل شده است.

کشف سوخت قاچاق درارسنجان

فرمانده انتظامی ارسنجان گفت: مأموران این فرماندهی ۲ هزار و ۲۰۰ لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده‌های نفتی در بازرسی از یک دستگاه وانت نیسان کشف کردند.

خدابخش حسن‌زاده اظهار کرد: ماموران انتظامی ارسنجان در راستای طرح مبارزه با قاچاق سوخت، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی بیان کرد: مأموران پس از هماهنگی با مرجع قضایی در بازرسی از آن خودرو، ۲ هزار و ۲۰۰ لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده‌های نفتی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی ارسنجان با بیان اینکه راننده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس و موضوع را اطلاع دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا