استانداردسازی صنایع دستی؛ ایده‌ای برای ارائه کالاهای باکیفیت

فاطمه بیات محتاری در حاشیه نمایشگاه «عصر امید» دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مصلا که به عنوان نماینده گروه هنری پروتو حضور داشت در گفت و گو با آنا گفت: شبکه های منظم صنعتگران از جمله تولیدکنندگان را به هم متصل می کنیم. ، مصرف کنندگان، هنرمندان و افرادی که برای توسعه کار خود اقدام به صادرات، واردات و تولید محتوا و سایت می کنند. ما در ایران قوانین غذایی استانداردی داریم. اما برای صنایع دستی این استاندارد برای تعیین تفاوت بین کالاهای با کیفیت و نامرغوب در صنایع دستی وجود ندارد.

تمام کارهای واحد فناور کوباچو دارای آرم و بارکد است، یعنی هرجا آرم واحد فناوری موجود باشد، نمی توان از استدلال سوء استفاده کرد و محصول را با قیمت 30 تا 40 برابر قیمت واقعی به فروش رساند. وی گفت: شرکت کننده در مراسم عصر امید. ما الان در فضای مجازی کار می کنیم و سایت واحد فناوری در آنلاین ماه 1401 افتتاح می شود.

او گفت: ما محصولاتی را برای هنرمندان بر اساس نیازسنجی بازار طراحی می کنیم. مثلاً پارچه های دست ساز و صنعتی در ایران ممکن است فروش چندانی نداشته باشد. اما ما نیاز سنجی کردیم و از آنها حوله و کلاه درست کردیم و قیمت ها نسبت به گزینه های خارجی کمتر است. ایران رتبه اول در تنوع صنایع دستی را دارد. اما در صادرات رتبه سی و دوم را دارد. هدف گروه ما کمک به ما برای رسیدن به صدر صادرات است.

طراح اپلیکیشن استارت آپ پروتو درباره خدمات این اپلیکیشن گفت: ما استارت آپ های زیادی در زمینه فروش محصولات دست ساز داریم; اما در ایران مدلی برای فروش همراه با آموزش و ارزیابی کیفی نداریم. در ایران نمونه ای از این همه نیاز با هم وجود ندارد. ممکن است آموزش و فروش جداگانه وجود داشته باشد.

بیات مهتری در خصوص حمایت فناوران و پژوهشگران دانشگاه آزاد گفت: با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور در رویداد عصر امید شرکت کردیم. دانشگاه مسابقه ای را به عنوان ایده برگزار کرد و ما ایده های خود را ارائه کردیم، انتخاب شدیم و به این نمایشگاه دعوت شدیم.

به گزارش آنا، دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با نام «عصر امید» با ارائه و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه، بستری را برای راه اندازی فراهم می کند. گشایش و کسب و کار مبتنی بر دانش و فرصت های شغلی برای دانشجویان. در چهلمین سالگرد تاسیس این دانشگاه با شعار 1000 گروه تحقیقاتی و زیرساختی 1000 ایده و استارتاپ و 1000 شرکت فناور و خلاق برنامه ریزی شده است.

دومین رویداد ملی (عصر امید) طی چهار روز از هشتم تا یازدهم حرداد سال 1401 در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران و بخشی از فعالیت 40 ساله دانشگاه اسلامی بود. از آزاد. در رشته های مختلف آموزشی پرسنلی، فرهنگی و اقتصادی، علوم پزشکی، مهندسی، علوم انسانی و … ارائه می شود.

انتهای پیام/4057/

دکمه بازگشت به بالا