استقرار تیمهای تست سریع زائران در مرز مهران و شلمچه/جزئیات حادثه تصادف زائران

رئیس کمیته بهداشت اربعینا از استقرار 75 تیم برای آزمایش سریع در مرز مهران-شلمچه خبر داد و گفت: نظارت بر استقرار و قرنطینه زائران مثبت کروناویروس در مناطق مرزی همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبر روزانه و با اشاره به روابط عمومی سازمان اورژانس کشور ؛ پیمان صابریان ، رئیس کمیته بهداشت اربعین درباره مجموعه اقداماتی که طی 24 ساعت گذشته برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی انجام شده است ، گفت: شب گذشته 3600 نفر از جمله 150 نفر غیر ایرانی و 3450 نفر از مرز عبور کردند. آنها ایرانی بودند. علاوه بر این ، در مطالعات انجام شده تاکنون ، آزمایشات مربوط به سل ، تجزیه و تحلیل مالاریا Altor و COVID 19 منفی است.

وی با اشاره به تداوم فعالیت ها در زمینه حفاظت از محیط زیست از جمله کلر زنی آب آشامیدنی ، کلر زنی منابع آب ، نظارت ، بهبود سیستم تامین آب و فاضلاب ، گفت: نظارت بر استقرار و قرنطینه زائران مثبت از تاج در مناطق مرزی در حال انجام است

رئیس کمیته بهداشت اربعین ادامه داد: استقرار نیروهای بهداشتی در محدوده مهران ، شلمچه و چذابه با همکاری ارتش ، IGC ، NAZA و نیروهای بهداشتی بسیج ادامه یافت. علاوه بر نظارت قبلی ، فیروزآبادی ، شهدای هفت تیر ، شهدای یافت آباد و فیروزگر زنده مانده اند.

صابریان از ایجاد 50 تیم برای آزمایش سریع در هر شیفت در مرز شلمچه خبر داد و گفت: علاوه بر این ، 25 تیم برای آزمایش سریع در هر شیفت در مرز مهران ایجاد و افزایش آمادگی در پایانه های سالن ترانزیت برای پذیرایی از مجروحان “.

وی در مورد حادثه ورود حجاج محلی به عراق در اثر برخورد با کامیون و کامیون سنگین گفت: در این حادثه 15 نفر مجروح شدند و متاسفانه یکی از زائران در محل و دیگری در بیمارستان تاتا جان باختند. به

رئیس کمیته بهداشت اربعین با اشاره به اینکه وضعیت یکی از مصدومان در بیمارستان نیز وخیم است ، گفت: 12 مصدوم این حادثه در بیمارستان شرکت نفت ، بیمارستان گلستان و بیمارستان امام خمینی (ره) تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز. “آنها در حال بهبود هستند.

صابریان با اشاره به فعال شدن 85 پایگاه سیار و اورژانس بستری ارائه دهنده خدمات اربعین در ایران و 10 درمانگاه سرپایی و بیمارستان صحرایی ، گفت: یک هزار و 476 نفر – تعداد کل مجروحان و مجروحان در این مدت که 201 نفر از آنها اعزام و به با مراکز درمانی روبرو شوید

وی گفت: تعداد مجروحان و مجروحان سرپایی یک هزار و 275 نفر بود که متاسفانه بر اثر این حادثه 6 نفر جان باختند. در حال حاضر ، 22 مورد بستری نیز گزارش شده است.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین در مورد فعالیت 468 میلیون متخصص ، پزشک و کادر پزشکی گفت: “در حال حاضر 100 دستگاه آمبولانس در ایران ، 13 آمبولانس ارائه دهنده خدمات اربعین و 10 هلیکوپتر و هواپیما وجود دارد. آمبولانس. خدمات . “برای زائران فعال است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت 10 هزار و 800 ماسک یکبار مصرف بین زائران توزیع شد و 3 هزار و 600 آموزش پزشکی حضوری نیز انجام شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا