استیلی – اسکوچیچ، پنبه و آتش؟

هدایت حمید استیلی در تیم ملی چندان خشن نیست. سبک ها معمولا از آن دسته از هواداران فوتبال ایرانی هستند که مربیان ملی را به خارجی ها ترجیح می دهند. به ویژه در مورد دراگان اسکوچیچ که اکنون سرمربی تیم ملی است، کمتر شاهد پست های مثبت فولاد بوده ایم. حالا در چنین فضایی در کنار مربی کروات است!

به گزارش روزنامه خبر روزانه اقتصاد جهانی وی نوشت: مسئولان جدید فدراسیون فوتبال در اولین تصمیم جدی خود مجتب هارشیدی را از هدایت تیم ملی برکنار و حمید استیلی را جایگزین وی کردند. البته هیچکس از فراق خورشید ناراحت نمی شود; زیرا از همان ابتدا حضور او در چنین جایگاهی تعجب آور بود. با این حال هدایت حمید استیلی در تیم ملی چندان هم کمرنگ نیست. سبک ها معمولا از آن دسته از هواداران فوتبال ایرانی هستند که مربیان ملی را به خارجی ها ترجیح می دهند. به ویژه در مورد دراگان اسکوچیچ که اکنون سرمربی تیم ملی است، کمتر شاهد پست های مثبت فولاد بوده ایم. حالا در چنین فضایی در کنار مربی کروات ایستاده است. مردی که از روز اول کارش در ایران کمترین حمایت را داشت و حالا باید در یک قدمی یکی از منتقدان قدیمی اش را ببیند.

استیل قبلا در مورد اسکوچیچ چه گفته بود؟

به عنوان سند می توان به تحلیل برخی از اظهارات حمید استیلی درباره سرمربی تیم ملی طی دو سال گذشته پرداخت. چنین اظهارنظرهایی بارها و اغلب با کنایه و کنایه نسبت به سرمربی تیم ملی مطرح شده است. به عنوان مثال استایلز از جمله کسانی بود که از مهدی طارمی در مورد آن سوءتفاهم تاریخی در مورد غیرقابل قبول بودن بازیکنان ایرانی حمایت کرد. این بخش از سخنان او را بخوانید: «من اصلا این را قبول ندارم. بازیکنان ایرانی بسیار باهوش هستند. آنها فقط به زمان نیاز دارند تا به آن عادت کنند. بازیکنان ما چگونه می توانند در خارج از کشور تاکتیکی باشند؟ در تیم های خوب اروپایی بازی کنید. مهدی طارمی، سردار آزمون، علیرضا جهانبهسا، علی گالی زاده و دیگر لژیونرها را ببینید. آنها بازیکنان باکیفیتی هستند. بیشتر بازیکنان تیم ملی کشورمان در اروپا بازی می کنند. اگر آنها تاکتیکی نبودند چگونه به اروپا می رفتند؟

چنین موضعی عجولانه در حالی اتخاذ شد که نیت واقعی اسکوچیچ به درستی در ایران منعکس نشد. استیلی بعدها حتی استدلال کرد که طارمی نباید عذرخواهی کند و باید به اردوی تیم ملی برگردد. حمید خان نیز از جمله کسانی است که با وجود پیروزی متوالی تیم ملی در شایستگی اسکوچیچ تردید داشت و نقش بازیکنان را پررنگ تر می دانست. استیلی پس از پیروزی در چهار بازی متوالی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی گفت: این چهار بازی نمی تواند معیار خوبی برای ارزیابی عملکرد اسکوچیچ باشد. بازیکنان و نزدیکان تیم بهتر می توانند نظر بدهند. ما نمی توانیم مثل مردم عادی صحبت کنیم. بحرین و عراق از نظر فنی به ما نزدیک نیستند، اما با نتایج گسترده، حساسیت و نگرانی زیادی ایجاد شده است.

الان استیل چی میگه؟

در این شرایط طبیعی است که افکار عمومی پس از معرفی استیلی به عنوان سرپرست تیم ملی نسبت به این موضوع حساس شود. حتی برخی حضور حمید خان در این تیم را مقدمه اخراج اسکوچیچ می دانستند. با این حال، استیل که از این واکنش مطلع بود، دیروز سعی کرد موضع دیگری اتخاذ کند. وی ادامه داد: با توجه به نتایج خوب تیم ملی و بازی استثنایی اسکوچیچ، طبق قراردادی که این مربی تا پایان جام جهانی با فدراسیون منعقد کرده است، هیچکس به اندازه او شایسته هدایت تیم ملی نیست. گفت. درباره اسکوچیچ گفت. – ببینیم و تصمیم بگیریم!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا