اسماعیلی: نمایشگاه کتاب محل وفاق و گردشگری فرهنگی است

در حاشیه جلسه هیئت دولت؛

اسماعیلی: نمایشگاه کتاب محل وفاق و گردشگری فرهنگی است

وزیر فرهنگ در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: نمایشگاه محل وفاق و گردشگری فرهنگی است و برنامه‌های متنوعی برای نمایشگاه پیش‌بینی شده است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: از امروز شاهد آغاز نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلی تهران هستیم و از همه شما دعوت می‌کنیم در این نمایشگاه حضور یابید.

اسماعیلی اظهار داشت: نمایشگاه امسال برای اولین بار در ۱۵۰ هزار متر در حال برگزاری است و بیش از ۲۵ کشور و هزاران ناشر در نمایشگاه حضور دارند.

وی با بیان این‌که عدالت فرهنگی موضوع مهمی است افزود: هر فرد ایرانی در هر نقطه از کشور می تواند با ورود به سامانه مربوطه کتاب را با تخفیف خرید کند و به صورت رایگان در منزل تحویل بگیرد. سال گذشته بیش‌ از ۲ میلیون نفر از این طریق کتاب دریافت کردند، امسال هم این کار ادامه دارد که پیش بینی می‌کنیم با استقبال مردم مواجه شود.

وزیر فرهنگ تصریح کرد: نمایشگاه محل وفاق و گردشگری فرهنگی است. برنامه های متنوعی برای نمایشگاه پیش بینی شده است.

اسماعیلی گفت: از ۲۷ اردیبشهت اعزام به حج واجب را خواهیم داشت وبیش از ۸۷ زائر ایرانی حضور خواهند داشت و دولت با تمهید همه مقدمات تلاش دارد یک حج واجب با رویکردی که رهبرانقلاب فرمودند، برگزار شود .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در سند تحول دولت مردمی و در ۵ رویکرد کلان موضوع توجه به صنایع خلاق فرهنگی را اولویت خودقرار دادیم با مصوبه ای که رییس جمهور ابلاغ فرمود در حال تدوین اساسنامه مجموعه شرکت شهرهای دانش بنیان و صنایع خلاق فرهنگی هستیم‌.

دکمه بازگشت به بالا