اصلاح و ساماندهی ۲۹ نقطه حادثه‌خیز در استان مرکزی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، مهرداد جهانی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در گذشته 32 نقطه اورژانس در استان پیدا شد که 29 نقطه رفع و 3 نقطه مابقی، 2 نقطه در راه و شهرسازی و یک نقطه بود. در منطقه. توسط این اداره اداره می شود که در حال حاضر در حال انجام مناقصه است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین اهداف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هوشمندسازی جاده ها است، گفت: میزان ترافیک، اطلاع از وضعیت آب و هوا و شرایط جوی در اینترنت، ارتقای ایمنی راه ها و …

در جاده های استان Marquesas ترافیک 32 درصد افزایش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی افزود: با توجه به اهمیت راه های استان مارکوسی و موقعیت استراتژیک منطقه، میزان تردد در جاده های استان با تحلیل داده های ترافیکی در 68 محور شریانی مجهز به تردد آنلاین انجام شده است. کانترها در سال گذشته با بیش از 239 میلیون و 868 هزار و 299 تردد و افزایش 32 درصدی نسبت به کل تردد ثبت شده در سال 1399 همراه بوده است. به این ترتیب استان مارکاسی سومین تردد بین استانی کشور شد و از این میزان 56 میلیون و 988 هزار و 727 مورد مربوط به حمل و نقل سنگین است که نسبت به مدت مشابه سال 99 با افزایش 14 درصدی همراه بوده است. .

جهانی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی برای کنترل ترافیک در استان انجام شده است، گفت: از جمله این اقدامات می توان به بهره برداری از 72 سامانه ثبت سرعت در شبکه جاده ای استان مارکز بر اساس فعالیت های زیر، 24 مورد در سال گذشته اشاره کرد. به بهره برداری رسیده و طبق برنامه ریزی های انجام شده 16 سامانه دیگر به این شبکه متصل می شود.

وی بیان کرد: تجهیز محورهای استان به 27 دوربین مدار بسته با استفاده از 4 دستگاه توزین متحرک جهت کنترل Tanage حمل و نقل کالا و جلوگیری از آسیب به جاده ها در اثر ازدحام، بهره وزن ها از 8 دستگاه نقاشی او صبح مانند و دستگاه هوشمند راهنما، علاقه وزن ها از 68 سامانه آنلاین تردد شمار در محورهای شریانی استان، اقدامات دیگری نیز در این زمینه انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی با بیان اینکه ایمنی یکی از مهمترین و موثرترین عوامل حمل و نقل است، گفت: امسال برای محور اراک – شازند – تور بالعکس معادل 150 میلیارد تومان اعتبار حاصل شد که امیدواریم بتوانیم این پروژه ها را به خوبی مدیریت کنیم.

جهانی افزود: اجرای 67 کیلومتر آسفالت و شن و ماسه آسفالت در محورهای ساوه – همدان، دلیجان – سلفچگان، شازند – ازنا، باند دوم گرگ آباد – نوبران از جمله فعالیت های بهسازی آسفالت جاده های مرکزی است.

وی ادامه داد: اجرای 165 هزار متر مربع لکه گیری وزن ها هندسه محور اراک توره و محور شازنده قبل از تقاطع شازنده سال گذشته و برنامه ریزی برای لکه وزن ها و آب بندی راه ها شریان استان با 67 میلیارد تومان اعتبار، تعریض هفت کیلومتری محور کمیجان – سارو از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مارکاسی افزود: در سال گذشته 244 میلیارد و 100 میلیون تومان برای نگهداری راه های استان هزینه شد و برای آغاز سال جدید یک هزار و 78 میلیارد و 500 میلیون تومان پیش بینی شده است. به محض تامین اعتبار فعالیت های اجرایی آن.

جهانی ادامه داد: بر اساس پایش مستمر و رعایت نیازهای جمعیتی، مبلغ 150 میلیارد تومان وام به صورت جداگانه برای بهسازی محور اراک – توره – برودر در نظر گرفته شد که پس از اعطای وام و گزارش به اداره کل کشور پرداخت خواهد شد. اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مارکاسی عملیات اجرایی آن توسط پیمانکاران ذیصلاح آغاز می شود.

وی در خصوص احداث تقاطع های نابرابر گفت: کل وام هزینه شده در تقاطع های نابرابر استان 185 میلیارد ریال و کل وام های مورد نیاز برای پرداخت مطالبات و تکمیل پروژه ها 670 میلیارد ریال است.

بیش از 92 درصد تصادفات توسط افراد ایجاد می شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل موتوری استان مارکوسی با بیان اینکه به دلیل ضعف فرهنگ ایمنی به ویژه در جاده ها خسارات جانی و مالی زیادی به همراه دارد، گفت: در حال حاضر بیش از 92 درصد تصادفات ناشی از تصادفات است. مردم اما کارهای دیگری برای انجام دادن وجود دارد.» در این زمینه باید فرهنگ سازی کنیم.

جهانی گفت: با توجه به موقعیت استراتژیک کشور در منطقه، ایجاد سیستم حمل و نقل کارآمد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آه تو برای دستیابی به این جایگاه باید به امنیت در این حوزه توجه ویژه ای شود آه تو داشته است.

وی بیان کرد: رشد جمعیت، اشتغال و ایجاد فعالیت ها، خدمات و تسهیلات مختلف اقتصادی باعث افزایش تقاضا برای حمل و نقل می شود که کشور ما با توسعه زیرساخت های فیزیکی در دهه های اخیر و استفاده از آنها توانسته امنیت را در این حوزه تامین کند. در مدیریت حمل و نقل.” لازم به ذکر است که سرمایه گذاری بر روی ابزارهای امنیتی مناسب به طور بالقوه می تواند منافع اقتصادی به همراه داشته باشد، بنابراین امنیت را باید یکی از الزامات مشتریان دانست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل موتوری استان مارکاسی ادامه داد: حفاظت از شبکه حمل و نقل به صورت پاک و سالم و با رویکرد پیشگیرانه در جهت کاهش جرایم و خرابکاری به مردم اطمینان می دهد که این فضا به خوبی مدیریت و کنترل می شود. بنابراین، نگرانی ایمنی است و ایمنی باید ویژگی بارز انواع خدمات حمل و نقل باشد.

جهانی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود و البته تلاش های صورت گرفته در حال حاضر تمامی کارگاه های راهداری در تمامی شهرستان ها فعال هستند و همه این فعالیت ها قابل مشاهده است.

دکمه بازگشت به بالا