اضافه شدن بخش «شیرین ابوعاقله» به یک جشنواره کاریکاتور

دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی کاریکاتور قدس تصمیم دارد موضوع دیگری را به سومین جشنواره بزرگداشت شیرین ابوعقلی و محکومیت رژیم نژادپرست اسرائیل اضافه کند.

به گزارش خبر روزانه، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی کاد از اضافه شدن موضوعی دیگر به سومین جشنواره کاریکاتور ویژه روز جهانی کود خبر داد.

بیانیه این دبیرخانه به شرح زیر است:

“لبخند تو

رژیم اشغالگر قدس که هر روز خود را به جنایات جدیدی آلوده می کند، در آستانه هفتاد و چهارمین سالگرد تشکیل خود، با کشتن یک روزنامه نگار مسیحی، جهان آزاده و آزادی خواهان را در شوک فرو برد.

اگرچه این رژیم پلید تاکنون روزنامه نگاران، هنرمندان و حتی علمای زیادی را در داخل و خارج از فلسطین به قتل رسانده است، اما کشتن یک روزنامه نگار در قالب رسانه ناقض تمام قوانین بشردوستانه و بین المللی است.

از این رو دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی کاریکاتور قدس تصمیم دارد با گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار مظلوم شیرین ابوعقلی و محکومیت جنایات جدید رژیم نژادپرست اسرائیل موضوع دیگری را به سومین جشنواره اضافه کند.

«شیرین ابواکالله; «فلسطین» موضوعی است که به دو موضوع قبلی مسابقه پیوسته است.

بدین ترتیب کاریکاتوریست های شرکت کننده می توانند آثار خود را با سه موضوع به سومین جشنواره کاریکاتور روز قدس ارسال کنند:

1. خیانت برخی از رهبران عرب در عادی سازی روابط با اسرائیل

2. روز رنج (روز تأسیس اسرائیل و آوارگی مردم فلسطین)

3. شیرین ابوعقلی; دختر فلسطینی

هنرمندانی که قبلا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند نیز می توانند حداکثر 3 اثر دیگر با موضوعات جدید ارسال کنند.

دبیرخانه جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی قدس »

اضافه کردن یک بخش

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا