اعزام امدادگران هلال احمر ایران به افغانستان / افزایش شمار جانباختگان زلزله “خوست” به ۱۵۰۰ نفر

دبیرکل جمعیت هلال احمر از اعزام یک تیم 18 نفره امدادی به افغانستان برای کمک به عملیات امدادرسانی در زلزله خبر داد.

به گزارش خبر روزانه، رئیس هلال احمر افغانستان در واکنش به آمادگی هلال احمر ایران برای کمک به زلزله زدگان، به کشته و زخمی شدن و آواره شدن صدها نفر پس از زلزله در ولایت خوست اشاره کرد و از ایران درخواست کمک کرد. زلزله زدگان آن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ الحاج ملانورالدین ترابی، معاون و رئیس هلال احمر افغانستان در پاسخ به آمادگی هلال احمر ایران برای کمک به زلزله زدگان گفت: بر اساس گزارش های اولیه صدها نفر در این زلزله در جنوب شرق کشور کشته و زخمی شده اند. منتقل شدند.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر افغانستان از تمام امکانات خود برای کمک به زلزله زدگان استفاده می کند اما این بودجه و تجهیزات با توجه به ابعاد حادثه برای کمک به آوارگان کافی نیست. از این رو از هلال احمر ایران می خواهیم که حداکثر کمک را به زلزله زدگان افغانستان انجام دهد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر از اعزام یک تیم 18 نفره امدادی به افغانستان برای کمک به عملیات امدادرسانی در زلزله خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ جاکوب سلیمانی – دبیرکل جمعیت هلال احمر در تشریح اقدامات هلال احمر ایران پس از وقوع زمین لرزه 6.1 ریشتری در استان خوستا افغانستان، گفت: پس از دریافت گزارش حادثه و خسارت، هلال احمر خراسان رضوی، کالوگا جنوبی. و سیستان

وی افزود: پس از هماهنگی با واحد بین المللی واکنش در بلایای طبیعی وزارت امور خارجه، هماهنگی های لازم برای ارسال اقلام و گروه های امدادی به افغانستان و همچنین با ارتش جمهوری اسلامی ایران برای تامین اقلام حمل و نقل هواپیما.”

دبیرکل جمعیت هلال احمر ادامه داد: صبح امروز کمکی با هواپیماهای هوایی و ارتش به افغانستان رسید که شامل هزار چادر، هزار و 50 بسته غذایی و 2 هزار تخته فرش است.

سلیمانی گفت: علاوه بر ارسال محموله؛ یک تیم 18 نفره امداد و نجات هلال احمر صبح امروز از طریق هوایی به افغانستان اعزام شد.

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر، سه تیم امداد و نجات، چهار تیم امداد هلال احمر در استان های تهران و البرز و هشت تیم واکنش سریع (ANST) آماده استقرار هستند. در صورت لزوم

به یاد بیاورید، دیروز ساعت 01:24، اول جولای، در ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان در عمق 10 کیلومتری زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 ریشتر رخ داد. به گفته منابع خبری افغانستان، این زمین لرزه حدود 1500 کشته و 2000 زخمی بر جای گذاشته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا