اعطای گواهی درجه یک هنری در رشته تعزیه به علی صدیقیان

روز قبل از «اربعین» حسینعلی صدیقیان نشان درجه یک هنری در حوزه تعزیه اعطا شد.

به گزارش خبر روزانه، علی صدیکیان به بیان خاطراتی از سال های فعالیت خود پرداخت و گفت: بیش از 47 سال است که در این عرصه فعالیت می کنم. تمام دغدغه من حفظ این هنر است. به چنین نمایشی، مراسم مذهبی سنتی می گویند. بحث در مورد سنتی بودن این هنر بسیار بسیار مهم است. به نام نوآوری، بسیاری از عناصر مهم حذف شده و مضامین نامتعارف در این نمایش رایج شده است. از تصنیف ها و ملودی هایی که متعلق به این هنر نیستند استفاده می شود.
وی افزود: ما اساتید بزرگی را در این زمینه از دست داده ایم که مدیون آنها هستیم. ما باید طی رسالت خود بر حفظ عناصر سنتی و مذهبی هنر تعزیه پافشاری کنیم. به خصوص برای نسل جوانی که فقط می خواهند این نمایش را ببینند. ویژگی این هنر سنتی بودن آن است. مانند هنر خیمه شب بازی که عناصر آن هرگز تغییر نکرده است.

مديركل صندوق اعتباري هنر به نمايندگي از وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به استاد علي صديقيان مدرك درجه يك هنري در رشته تعزيه (ترومپت نوازي) اهدا كرد.

سید مجید پوراحمدی با گرامیداشت ایام اربعین حسینی گفت: هنر تعزیه نقش بسزایی در حفظ فرهنگ عاشورایی داشت. هنری هنر محبوبی است که افراد را از هر قشری از پیر و جوان به خود جذب می کند.

وی با قدردانی از تلاش چندین دهه استاد صدیقیانی برای رواج و شکوفایی هنر اصیل تعزیه، گفت: بهترین راه برای انتقال مفاهیم و ارزش ها از طریق زبان هنر است و شما پیام حماسه عاشور را به بهترین شکل ممکن به مخاطب منتقل می کنید. مسیر. شما با هنر خود نشان دادید که یاد و نام و آرمان شهدای حماسه کربلا همچنان زنده است و در طول قرن ها ادامه دارد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه تصریح کرد: تعزیه یک هنر ملی برای مردم ایران است و پویایی و تاثیرگذاری این هنر مرهون حضور همیشگی اساتید پیشکسوتی چون شماست. گواهی هنر درجه یک نیز به معلمان هنر و فرهنگ به قدردانی از یک عمر تلاش ارزشمند اعطا می شود. امروز ما در صندوق اعتباری حنار مفتخریم که این گواهی را به شما تقدیم کنیم و از امروز به جمع اعضای محترم صندوق پیوستید.

علی صدیکیان در سال 1347 در تهران به دنیا آمد و از سال 1354 در این زمینه فعالیت می کند. او همراه با اساتید این رشته در بسیاری از کشورهای جهان اجراهای موفقی داشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا