اعمال محدودیت‌های کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی لرستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، سید موسی خادمی روز شنبه در حاشیه ستاد مرکزی بیماری های عروق بیماری کرونا قلب ، با اشاره به آخرین وضعیت قله پنجم تاج یا موج جدید ناشی از ویروس جدید. دلتا در سطح ملی ، وی گفت: “متأسفانه ، در این گزارش حدود 6 تا 7 استان کشور دارای شهرهای قرمز هستند و استان لرستان و شهرهای حرم آباد و پلدختر نیز جزو این آماری است که با قرمز اعلام شده است.

خادمی در مورد مرکزیت حرم آباد و جمعیت زیاد آن گفت: اعلام وضعیت سرخ ها به این معنی است که دستگاه های اجرایی و مردم عزیز باید قیمومیت خود را تقویت کنند و تمام محدودیت های مربوط به شهرهای قرمز در این دو باید اعمال شود از امروز.” اجازه ندهید در هفته های آینده در اوج خطرناک قرار بگیریم.

وی افزود: علاوه بر این ، در سایر شهرهای استان که نارنجی هستند و وضعیت خوبی ندارند ، باید محدودیت های بیماری کرونا را مطابق دستورالعمل های موجود اعمال کرد تا از تغییر وضعیت از نارنجی به قرمز جلوگیری شود.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: اکثر افراد بالای 70 سال در استان واکسینه می شوند اما به دلیل ناشناخته بودن ویروس هنوز خطر وجود دارد.

خادمی گفت: محدودیت های مربوط به حضور کادر اجرایی ، محدودیت های مربوط به ترافیک ، اصناف و مراسم تشییع و عروسی ، محدودیت های مربوط به اجتماعات فرهنگی ، مذهبی و تورهای گردشگری از امروز اعمال می شود و ایجاد می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه شرایط استان چندان مناسب نیست ، امیدواریم در این مرحله با مدیریت و محدودیت مناسب بتوانیم با کمترین هزینه ، ضرر و مشکلات از پیک پنجم عبور کرده و مشکلات بیشتری را متحمل نشویم و خسارت.”

دکمه بازگشت به بالا