افزایش تلفات ارتش اسرائیل به 458 کشته

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین خبر روزانه، ارتش رژیم اسرائیل امروز (دوشنبه) مدعی شد که از ابتدای جنگ غزه (۱۵ آنلاین) تاکنون ۴۵۸ نظامی خود را از دست داده است؛ همجنین ۱۲۵ نظامی از زمان آغاز حمله زمینی به غزه به دست رزمندگان فلسطینی کشته شده‌اند.

به نوشته وبگاه آی ۲۴ نیوز، ارتش اسرائیل در تازه‌ترین اطلاعیه خود خبر داد که چهار نظامی دیگر این رژیم در غزه کشته شده‌اند.

شب گذشته نیز سخنگوی ارتش اسرائیل اذعان کرد که نظامیان این رژیم از خستگی شدید جنگ در غزه رنج می‌برند و برخی از آنها یک‌ونیم ماه است که در میدان نبرد هستند.

روزنامه عبری‌ببان معاریو نیز روز شنبه در گزارشی نوشت: «با گذشت ۷۰ روز از جنگ، حماس هنوز نشانه‌ای از شکست را بروز نداده است و به نظر می رسد که جنگ علیه حماس تا مدت‌های طولانی ادامه داشته باشد».

از سوی دیگر انتقادات از بنیامین نتانیاهو و مجموعه ارتش در میان جامعه اسرائیل در حال افزایش است و به خصوص کشته شدن اشتباهی سه اسیر اسرائیلی در غزه در روز جمعه، به خصوص خانواده اسرای اسرائیلی را عصبانی کرده است.

همچنین سخن مقامات اسرائیلی مبنی بر تمرکز بر روی هدف ادعایی یعنی «نابودی حماس» در حالی است که منابع خبری از تمایل تل آویو و حماس برای آتش‌بس سخن می‌گویند، هرچند هنوز طرفین بر سر مواردی اختلاف دارند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا