افزایش ۴ برابری مراجعه بیماران کرونایی در دیر/ کمبود سرم نداریم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، احمد آهندی بعدازظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان امام هادی (ع) دیر با اشاره به آغاز ششمین پیک تاج، اظهار داشت: موارد ابتلا به این بیماری، سویه غالب است. که از آن ویروس آمیکرون.

وی گفت: با افزایش تعداد مبتلایان، تعداد مراجعه کنندگان به مراکز جامع سلامت، مطب‌های بخش خصوصی و بیمارستان‌ها چهار برابر شده و در نتیجه مصرف داروها به‌ویژه سرم‌ها چهار برابر شده است. افزایش یافته است. “

وی افزود: کمبود دارو با توجه به افزایش تعداد بیماران نزدیک به انتظار است اما با تلاش های صورت گرفته داروها و سرم های لازم تهیه شده و هم اکنون به مقدار مناسب در دسترس است. دیر.”

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی گفت: واکسیناسیون نقش موثری در کاهش مرگ و میر عروق کرونا داشته است لذا توصیه اکید ما انجام واکسیناسیون عروق کرونا برای شهروندان عزیز است.

وی افزود: استقبال شهروندان از واکسیناسیون گسترده تاج در شهر دیرالزور است و انتظار می رود در نوبت سوم واکسن خود با سرعت بیشتری پاسخ دهند.

تامین داروها

رئیس شورای اسلامی شهر دیر نیز در این بازدید گفت: امروز به همراه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان از داروخانه ها، داروخانه ها، مراکز خدمات بخش خصوصی و بیمارستان امام هادی (ع) بازدید کردند که خوشبختانه کمبودی نداشتیم. سرم برحسب نیاز در داروخانه ها بود و پزشکان از تاخیر در نسخه به دلیل کمبود دارو شکایتی نداشتند.

مهران پوسه افزود: تلاش های خوبی برای تامین دارو در شهرستان دیر در حال انجام است و انشاالله با این تلاش ها و همکاری مردم در حفظ پروتکل های بهداشتی شاهد کمبود و تنش در حوزه دارو نباشیم. در شهر. “

وی ادامه داد: در این بازدید میدانی از بیمارستان شاهد ارائه خدمات درمانی و سرم درمانی به بیماران توسط کادر درمانی و پرستاران بودیم و مراجعین از نحوه ارائه خدمات در بیمارستان رضایت داشتند.

دکمه بازگشت به بالا