اقدامات مدیریت بحران استان تهران در طرح ۲۱ روزه امداد و نجات ستاد اربعین

مدیرکل مدیریت ضد بحران استانداری تهران به تشریح اقدامات ستاد بحران استان در طرح امداد و نجات اربعین حسینی (ع) پرداخت و گفت: این طرح ظرف 21 روز اجرایی می شود.

به گزارش خبر روزانه، حامد یزدی آنلاین بعدازظهر پنجشنبه در نشست با خبرنگاران با تشریح اقدامات و تمهیدات ستاد مدیریت بحران استانداری تهران برای برگزاری باشکوه ترین مراسم اربعین در داخل و خارج از کشور، گفت: پس از تشکیل جلسه کمیته امداد و نجات ستاد اربعین استان تهران تمامی دستگاه های مرتبط با مدیریت بحران دست به کار شدند و تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسنی به کار گرفتند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با بیان اینکه ستاد اربعین استان تهران در سه نقطه از جمله استان مرزی مهران، شهر نجف در بارگاه حضرت زهرا(س) و کربلا مستقر است، گفت: از روز چهارشنبه 16 شهریور ماه، طرح امداد و نجات اربعین حسینی (ع) آغاز شد. ) آغاز خواهد شد. تا روز سه شنبه پنجم آنلاین 1401 به مدت 21 روز ادامه خواهد داشت که در صورت لزوم تمدید خواهد شد.

یزدیمر با تاکید بر ارائه خدمات به مناسب ترین شکل گفت: یک هزار و 205 مرکز عملیاتی و امدادی، یک هزار و 149 مرکز مرزی داخلی و 56 مرکز بین المللی برای عملیات امداد و نجات در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به آمادگی و حضور 10 قرارگاه مرزی گفت: یک قرارگاه در مهران، سه کمپ در شلمچه، خسروی و خزاب و شش کمپ الحاقی در قالب طرح امداد و نجات آماده خدمت رسانی هستند و همچنین 547 پایگاه امداد و نجات بین شهری و 449 بخش فرعی نیز بخش شهری محسوب می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اعلام تعداد کل پرسنل و نیروهای عملیاتی طرح امداد و نجات استان گفت: روزانه 4 هزار و 599 نفر و 15 هزار نیروی متخصص و داوطلب در این طرح شرکت خواهند کرد.

یزدیمر درباره تعداد کل قرارگاه ها و نیروهای عملیاتی گفت: در قرارگاه مرزی 10 مرکز با 384 امدادگر و 169 خودروی عملیاتی، در استان های مرزی 116 مرکز با 464 امدادگر و 127 خودروی عملیاتی، در استان های معینه و کمکی 1023 مرکز وجود دارد. با 3549 دستگاه امدادی و 4140 خودروی عملیاتی و تعداد نیروهای عملیاتی در عراق برای 56 مرکز با 202 امدادگر و 72 خودروی عملیاتی و 19 بالگرد برنامه ریزی شده است که چهار فروند آن در مرزهای خروجی و 15 دستگاه در برخی استان ها و مرزهای ورودی خواهد بود. تاسیس شود.

وی بیان کرد: در مجموع 116 نقطه مبداء در پاسگاه های مرزی وجود دارد که از این تعداد 61 نقطه ثابت و 55 نقطه به صورت موقت است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به اعزام منابع لجستیکی بر اساس طرح امداد و نجات مدیریت بحران استان گفت: 65 دستگاه آمبولانس، 32 دستگاه خودروی امدادی، 28 دستگاه خودروی دو کابین، 34 دستگاه موتورسیکلت، 10 دستگاه ارتباطی. 10 هلیکوپتر برای این موضوع انتظار می رود

وی گفت: از نظر پتانسیل پرسنلی 384 نفر شامل 202 نفر پرسنل و 182 نفر امدادگر در مرزها حضور خواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدیریت بحران استانداری تهران، یزدی آنلاین درباره اعزام خودروهای امدادی به عراق گفت: در مناطق هفت گانه کربلا، نجف، مسیر نجف به کربلا، حله، کاظمین و سامرا اعزام خواهیم داشت. و قرارگاه عملیاتی که 16 کامیون دارو را به ستاد عملیاتی منتقل می کند، 50 دستگاه آمبولانس، 18 دستگاه آمبولانس به کربلا، 10 دستگاه به نجف، 10 دستگاه به نجف به کربلا، دو دستگاه به گالا، چهار دستگاه به کاظمین، چهار دستگاه به سامرا و دو نفر به ستاد عملیاتی.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به اعزام شش دستگاه آمبولانس چهار دستگاه به کربلا و دو دستگاه به نجف گفت: در مجموع 80 نیروی داوطلب متخصص و 122 پرسنل به عنوان گروه ضربت به عراق اعزام می شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا