اجتماعی

المپیک زمستانی جوانان| سی و هشتمی در مارپیچ بزرگ دختران!

قهرمانی جورجیا کلمب ایتالیایی؛

المپیک زمستانی جوانان| سی و هشتمی در مارپیچ بزرگ دختران!

نماینده اسکی آلپاین کشورمان در رقابتهای مارپیچ بزرگ المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۴ در جایگاه ۳۸ قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، نخستین نماینده کشورمان در المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۴، سارینا احمدپور در رشته اسکی آلپاین امروز در مسابقات مارپیچ بزرگ شرکت کرد.

پیست آپولو ۶ برای بسیاری از شرکت کنندگان چالش‌برانگیز بود: از ۷۹ شرکت‌کننده، ۲۶ نفر مانش اول را به پایان نرساندند (از جمله دارنده مدال طلای کمبینه انفرادی ماجا واروشیتز) در حالی که ۱۰ نفر نیز موفق به پایان رساندن مانش دوم نشدند.

در مجموع ۷۹ شرکت کننده، تنها ۴۳ اسکی باز موفق به پایان دادن رقابت‌ها در دو مانش شدند و سارینا احمدپور که با شماره حرکت ۷۷ در این رقابتها شرکت کرده بود، در پایان مانش دوم در جایگاه ۳۸ قرار گرفت.    

برودت بسیار بالای هوا (دمای کمتر از ۲۰- درجه) و زمین دشوار و یخ زده با تنظیمات مسیر همراه با پیچ‌های تند شرایط دشواری را برای اسکی بازان ایجاد کرده بود و تعداد زیادی از شرکت کنندگان موفق به پایان رساندن مسیر مسابقه نشدند.

نمایندگان ایتالیا، سوئیس و سوئد به ترتیب اول تا سوم شدند. درخشش الکساندرا اسکوروخودوا قزاقستانی و جای گرفتن در جایگاه پنجم جدول یکی از نتایج درخشان این مسابقات بود. جورجیا کلمب ایتالیایی با رکورد ۱:۴۱.۱۰ با  ۱۱ صدم ثانیه سریعتر از دارنده مدال نقره، شاین زندر از سوئیس موفق شد به مدال طلای مارپیچ بزرگ المپیک زمستانی ۲۰۲۴ دست پیدا کند. این دومین مدالی است که کلمب در این بازی ها به دست آورد، پس از نقره ای که روز دوشنبه در مسابقات کمبینه آلپاین کسی کرده بود.

همچنین آسترید هدین از سوئد نیز با کمی بیش از یک ثانیه اختلاف زمان در جایگاه سوم قرار گرفت.

فردا چهارم بهمن نیز علی بلوکات تنها نماینده مرد اسکی آلپاین کشورمان در مسابقات مارپیچ بزرگ پسران شرکت خواهد کرد.

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا