بین الملل

المیادین: ایران مقرهای تروریست‌ها در ادلب سوریه را منهدم کرد

منابع محلی از حمله موشکی بامداد سه‌شنبه ایران به مقرهای تروریستی در ادلب سوریه و انهدام آن‌ها خبر دادند.

به گزارش خبر روزانه، منابع محلی در سوریه از هدف قرار گرفتن مناطق تحت اشفال تروریست‌ها در شمال‌غرب سوریه خبر دادند.

ساعتی پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از هدف قرار گرفتن مقرهای موساد در شمال عراق و همچنین انهدام محل‌های تجمع فرماندهان و عناصر اصلی مرتبط با جنایات تروریستی در راسک و کرمان خبر داد.

شبکه المیادین به نقل از منابع محلی گزارش داده سپاه پاسداران به مناطق تحت اشفال تروریست‌های «هیئه تحریر الشام» یا همان «جبهه النصره» سابق در استان ادلب سوریه حمله کرده است.

منابع المیادین می‌گویند موشک‌های ایرانی مقرهای «حزب اسلامی ترکستانی» در ادلب را هدف قرار داده‌اند.

آن‌ها همچنین می‌گویند این حملات به کمپ‌های آموزشی، پشتیبانی لجستیکی و یک مقر پزشکی این گروه تروریستی انجام شده است.

منابع المیادین همچنین خبر داده‌اند منطقه‌ای که هدف قرار گرفته، جایی بوده که «داعش خراسان» در آنجا آموزش دیده‌ و سپس توسط آمریکایی‌ها به افغانستان و پس از آن به مرزهای ایران برای اقدامات تروریستی منتقل شده بودند.

این منابع گفته‌اند موشک‌های استفاده‌شده، موشک‌های نقطه‌زن بالستیک بوده‌اند که مقرهای اصلی حزب ترکستانی را منهدم کرده‌اند.

پیشتر، یک مقام عراقی به شبکه ای‌بی‌سی گفته بود حملات سنگین ایران، هشت موضع در نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل را هدف قرار داده است.

مقام‌های آمریکایی به رویترز گفته‌اند در پی این حملات به تاسیسات یا نظامیان آمریکایی آسیبی وارد نشده است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا