امام خمینی (ره) امت اسلامی را دارای منزلت و جایگاهی والا می‌دانستند

رئیس جمعیت هلال احمر در پیامی به مناسبت سالروز شهادت مظلومانه امام جعفر سده (ع) و سالروز رحلت امام خمینی (س) به شیعیان و مسلمانان تسلیت گفت.

به گزارش خبر روزانه متن پیام دکتر کریم همتی به شرح زیر است: “همزمانی سالگرد سه واقعه ملی و مذهبی در اواسط ماه ژوئن زمان مناسبی برای تأمل در رویدادهای جاری و تأمل در آرمان های حامی شیعیان در تاریخ است.”

چهاردهمین خرداد به عنوان سالگرد درگذشت امام خمینی (ره) ، بنیانگذار جمهوری اسلامی ، و پانزدهمین خرداد به عنوان سالگرد قیام به رهبری همان بزرگمرد ، پایان مبارک انقلاب اسلامی و آفرینش نفت از یک سیستم دموکراتیک مبتنی بر دین ، ​​یک نقطه عطف را لحظه ای از تاریخ این سرزمین می داند.

مرحوم امام العظیم و جانشین وی ، مقام معظم رهبری ، به ما آموختند كه اگر ما در امور خود به خدا توكل كنیم و به قدرت افرادی كه مشكلاتی دارند ، ایمان داشته باشیم و آنها را نعمت خود بدانیم ، مطمئناً خداوند متعال راضی خواهد بود. با اتحاد ملت مومن. اعتماد ما مقهور خواهد شد ، و به عنوان پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1978 ، برای ما غیرممکن خواهد شد.

امام خمینی (ره) در طول زندگی پر برکت خود ، عبادت و امید به یاری خداوند ، از توجه به مردم غافل نبودند و معتقد بودند که ذهن اسلامی دارای مقام و منزلت والایی در مردم در وظایف اصلی مسئولان است.

امام بزرگوار این سیاست و منش را از انبیا و معصوم آموختند و اکنون ، همزمان با سالگرد شهادت امام جعفر سده (ع) با دو واقعه بزرگ و تاریخی انقلاب و نظام ، ما فضائل اخلاقی را درک می کنیم. از این امام بی گناه ثروتمند است. عبادت های متعدد ، زهد و دستگیری از نیازمندان الگویی برای بسیاری از مردم مومن و انقلابی ایران است و بر اساس این مدل از افراد بی گناه ، خداوند توجه ویژه ای به شهدای ایران دارد و در سخت ترین لحظات و حوادث این افراد فرماندار هستند. این باعث افتخار و پیروزی وی شد.

با تبریک سالروز شهادت مظلومانه امام جعفر سده (ع) ، امام عصر حضرت خوجات (ع) ، مقام معظم رهبری و عموم شیعیان و مسلمانان ، یاد و خاطره امام خمینی (ره) و در عهد جدید را با آرمان های او ، امام ما قول می دهیم که راه شهدای صورتی قیام 6 ژوئن 1963 را تا آخر عمر ادامه دهیم. “

دکتر همتی

دکمه بازگشت به بالا