امروز با جنگ ترکیبی مواجه ایم

سردار گلومرضا جلالی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران به مناسبت هفته پدافند غیرعامل و سالگرد تشکیل این سازمان، گفت: سازمان پدافند غیرعامل در سال 1361 علاوه بر سازمان راهبردهای پدافند، مدیریت و برنامه ریزی پدافند غیرعامل توسط مقام معظم رهبری تأسیس شد. بخش مدنی

وی گفت: امسال هجدهمین سالگرد تشکیل سازمان پدافند غیرعامل است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به یوم الله سیزدهم اوبانا، روز مبارزه با آمریکا و سالروز تسخیر لانه جاسوسی و مقابله با استکبار با بیان اینکه امروز در رویارویی راهبردی با استکبار جهانی قرار داریم، گفت: . وی گفت: در دریا جزو برادران عزیز و رزمنده خود در نیروی دریایی سپاه با نیروهای آمریکایی بودیم که افتخارآفرینی کردیم و بار دیگر ذلت، ذلت و زوال آمریکایی ها را به جهانیان نشان دادیم.

سردار جلالی با اشاره به اینکه راهبرد آمریکایی ها در راهبرد بزرگ خود این است که این یک نقطه قوتی است که ما آن را بازدارندگی دفاعی می نامیم و این بازدارندگی مربوط به تولید، انباشت، نمایش و انتقال قدرت به دشمن است. اجتناب از درگیری نظامی با جمهوری اسلامی به یک معنا ما به عنوان یک بازیگر قدرتمند منطقه ای قادریم از منافع ملی در ابعاد مختلف و در عرصه های مختلف دفاع کنیم.

وی سلب رغبت از دشمن در عرصه نظامی با نظام مقدس جمهوری اسلامی را راهبردی جدی برای آمریکایی هایی دانست که به طور کامل آن را اجرا می کنند و افزود: سرنگونی آمریکایی ها در آب های سرزمینی نشان داد که دشمن چیزی جز اقدام باقی نمانده و ما توانستیم در این مرحله به مهار دفاعی همه جانبه دست یابیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: تا زمانی که ایران ایران اسلامی و آمریکا آمریکایی های گستاخ است، این رویارویی ادامه خواهد داشت، هرچند ممکن است عرصه ها و عرصه های آن تغییر کند، اما اصل تغییر نمی کند.

سردار جلالی در تشریح دلایل افول قدرت آمریکا در جهان و منطقه گفت: آمریکایی ها در عراق هیچ دستاوردی نداشته اند و امروز پس از درگیری عراق و رؤسای جمهور آمریکا اعتراف می کنند که چندین تریلیون دلار خرج کرده اند با ذلت کشور را ترک می کنند. در نهایت به هیچ هدفی نرسیدند. این نشانه شکست استراتژی نظامی آمریکا در منطقه و نشانه زوال جدی آنهاست.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به فرار خفت‌بار آمریکایی‌ها از افغانستان گفت: پس از صرف هزینه‌ها و هزینه‌های فراوان در افغانستان، خرابه‌ها را رها کرده و متواری شدند، تنها توانستند فرودگاه را ایمن کنند و به سرعت فرار کنند. . به هر طریقی.” و بسیاری از سلاح ها و تجهیزات را به جا گذاشت.

سردار جلالی افزود: بنابراین کسانی که در کشور ما به آمریکا به عنوان یک ساختار علمی متعارف با نظریه های پیشرفته جهانی و مکاتب جامع اقتصادی لیبرال نگاه می کنند باید بدانند که این شکست ها نتیجه راهبردهای نادرست آمریکا در منطقه است و نظام زمانی اشتباه خود را نشان می دهد. . ».

وی با اشاره به محاسبات نادرست، برنامه‌ها و راهبردهای آمریکا در منطقه، گفت: شکست بزرگترین مفهومی است که می‌توان برای استراتژی آمریکا تعریف کرد و برای ما درسی است که امروز دوشادوش آمریکا بجنگیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه اکثر راهبردهای آمریکا معیوب و محکوم به شکست است، افزود: ما این مفهوم را در عرصه های مختلف ثابت کرده ایم و امروز آمریکا کشوری شکست خورده، آسیب پذیر و در بدترین حالت آن است. وقتشه. “

سردار جلالی شکست ترامپ و سرنگونی دولت نتانیاهو را نتیجه اشتباه و اشتباه در راهبرد فشار همه جانبه به مردم ایران دانست و گفت: این یک پیروزی پیروزمندانه برای ما است که توانستیم آن را عقب برانیم و در این زمینه دشمن را شکست دهید. این یک موضوع بسیار جدی است که باید در مبارزه با دشمن به آن توجه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی راه نجات اقتصاد کشور عدم وابستگی به اقتصاد برجام و مذاکره نکردن با بیگانگان است، افزود: اگر ارتباط با آمریکایی ها راهی برای نجات اقتصاد بود، ترکیه و پاکستان بسیار خوب بود. خوب اقتصاد و ما شاهد کاهش لیر هر روز نبوده‌ایم.»

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: مسیر توسعه را راه اتکا به درون، استفاده از فرصت های داخلی می بینیم و این راهبرد را دنبال می کنیم.

سردار جلالی گفت: برای پیشرفت اقتصادی باید به دو نکته اساسی توجه کرد یکی این که باید از درس های دولت قبل که باید آن را درس دولت نامید استفاده کرد و به آمریکا اعتماد کرد و باعث شد اقتصاد وابسته به مذاکرات خارجی است و اقتصاد خارج از کشور را رقم می زند.

وی افزود: نکته دوم این است که ما باید اقتصاد خود را از درون بازسازی و اصلاح کنیم و یک راه حل این است که فرصت های اقتصادی خود را با همسایگان افزایش دهیم که می تواند بر اساس یک برنامه چند ساله مبتنی بر توسعه اقتصادی منطقه و توسعه اقتصادی منطقه باشد. مشارکت با همسایگان بر اساس ظرفیت داخلی». , حل مشکلات در اقتصاد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در حوزه پدافند غیرعامل امروز شاهد تغییر ماهیت تهدیدی هستیم که داریم، اما در سایر حوزه ها و در قالب جنگ مشترک، ما را با توانمندی های فناوری خود مواجه می کند. .

سردار جلالی در تشریح مدل جدید جنگ ترکیبی گفت: در این نوع جنگ که در لایه های زیرساختی در حال شکل گیری است، استفاده از شبکه های اجتماعی و قابلیت نفوذ و تحمیل سناریوهای اقتصادی و تهدیدات امنیتی در بستر شبکه های اجتماعی است. تحت نظارت هستند.”

وی با اشاره به اتفاقات آبان ماه سال 98 گفت: این اتفاقات بخشی بصری از یک سناریوی تهدید بود که به صورت تهدید ترکیبی به خود می گیرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه تهدید ترکیبی مبتنی بر فناوری های نوینی است که ما از آن استفاده می کنیم، افزود: بنابراین پدافند غیرعامل امروز باید الگوی پدافند جدید و مکمل بخش پدافند کشور باشد، یعنی بتواند توسعه یابد. استراتژی‌های نظامی را پیوند دهید. «راهبردهای غیرنظامی را پیوند دهید و با ایفای نقش اضافی در حوزه غیرنظامی، به یک استراتژی جامع دست یابید.

سردار جلالی با بیان اینکه این راهبرد راهبردی جدید، علمی، عمیق و لایه لایه است، گفت: در این تهدید مواردی در لایه های زیرساختی در حال شکل گیری و پیگیری است.

وی گفت: مفهوم زیرساختی که ما تعریف می کنیم بخشی از مجموعه است که از طریق آن خدمات زیرساختی به مردم ارائه می شود و مردم از دریافت این خدمات احساس امنیت و آرامش می کنند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به حمله اخیر دشمن به سامانه هوشمند سوخت گفت: زمانی که دشمن حمله به سامانه سوخت را در دستور کار قرار می دهد، از طرح جنگ مختلط پیروی می کند تا فناوری سایبری، یک طرف زیرساخت ها را تحت تأثیر قرار می دهد.» قطع و قطع خدمات و همچنین پیامدهای قطع خدمات در حوزه افرادی که از پاراپاگاندا و تبلیغات استفاده می کنند، در حال تبدیل شدن به جریان اعتراض و هرج و مرج است.

سردار جلالی با بیان اینکه این الگو یک مثلث تهدیدآمیز را در عرصه جنگ با عناصر فناوری، سایبری و تداوم خدمات و پیامدهای آن در حوزه مردمی تشکیل می دهد، افزود: این مدل جدید جنگ سایبری، میدانی است. که زندگی و نظام امروز بشر از آن است. آنها سوخت را هدف قرار می دهند و سیستم های دیگر می توانند فردا هدف قرار گیرند.

وی گفت: حملات سایبری یک مدل شناخته شده جنگ در جهان است و خود آمریکایی ها در خط مقدم اکثر حملات سایبری قرار دارند. کمک خواهد کرد، اما این یک روند جهانی است که اگر مختصر و محتاط باشیم، می تواند عواقب جدی داشته باشد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه امروز آمریکایی ها جنگ جدیدی را علیه ما در عرصه جدیدی شکل داده اند که آن را جنگ ترکیبی نامید، افزود: این جنگ ترکیبی از مولفه های فناوری است که می تواند فشار و پتانسیل اعتراضی را منتقل کند.

سردار جلالی با بیان اینکه این جنگ حداقل سه بعد اصلی قابل تامل دارد گفت: بعد اول فناوری هایی است که شرکت های ارائه دهنده خدمات به مردم باید ثبات امنیتی و تداوم خدمات و هشدارهای امنیتی خود را در دستور کار قرار دهند. حفاظت به طور جدی

وی افزود: در این زمینه دقت، هوشیاری، بصیرت و سرعت عمل بسیار حائز اهمیت است و کاستی ها و کوتاهی ها طبق قانون رصد می شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص رکن دوم جنگ هیبریدی گفت: رکن دوم مربوط به عملکرد زیرساخت هایی است که باید بتوانیم خدمات را توسعه و موازی سازی کنیم تا تداوم آنها تضمین شود و آسایش و ایمنی فراهم شود. از مردم.”

سردار جلالی با بیان اینکه ادامه خدمت به مردم خط قرمز پدافند غیرعامل است، افزود: این موضوع اولویت ماست و به طور جدی از دستگاه ها مطالبه می کنیم.

گفت بعد بعدی این جنگ عواقب مردم است، اشتباهات را اصلاح می کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه هوشیاری مردم در این زمینه بسیار حائز اهمیت است، افزود: در حمله سایبری اخیر به سامانه سوخت هوشیاری مردم، ابتکار رسانه های جمهوری و سرعت عمل رهبری ممکن است. توطئه را بشکن

سردار جلالی با بیان اینکه این حمله اولین و آخرین در نوع خود نیست، گفت: باید بتوانیم در لایه های مختلف فناوری، تداوم خدمات زیرساختی و در حوزه مردم از طریق رسانه ها و آگاهی بخشی، چنین حوادثی را مدیریت کنیم. “

وی دقت، هوشیاری و جدیت تهدیدات را رکن اساسی در مقابله با چنین حوادثی دانست و افزود: باید بدانیم که درگیر جنگ مشترک هستیم و رسانه‌های داخلی بدانند که اینجا جای رقابت داخلی نیست و همه ابزارها باید بسیج شوند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور هدایت، شناسایی، هدایت و تنویر افکار عمومی در این حوزه را مهم دانست و گفت: در این موارد باید جریان های داخلی و خارجی و دشمن را از خود جدا کنیم.

سردار جلالی با تمجید از اقدامات رسانه ملی در حادثه سامانه هوشمند سوخت، افزود: رسانه ملی در این زمینه بسیار خوب عمل کرد و پیشقدم شد و امیدواریم در صحنه های بعدی به این موضوع رسیدگی شود. ».

وی گفت: مصونیت در لایه‌های مرتبط با زیرساخت‌هایی که به مردم خدمت می‌کنند ضروری، جدی و ضروری است. افراد را تحت تاثیر قرار داده و آسیب پذیر می کند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، تفاهم، خدمات رسان موازی را راهکاری برای مقابله با این تهدیدات خواند و گفت: در کنار این دو راهکار، رکن سوم یعنی سامانه اطلاع رسانی، آگاهی و راهنمایی برای تشخیص بهتر نیز بسیار حائز اهمیت است. مهم این است که این سه ستون با هم کار کنند تا از ما در برابر چنین تهدیدهایی محافظت کنند.

دکمه بازگشت به بالا