استان ها

امیرآبادی: استقلال برای ماندن در صدر اسیر حاشیه نشود/ ریکاوری پس از دربی فوق‌العاده بود

امیرآبادی: استقلال برای ماندن در صدر اسیر حاشیه نشود  ریکاوری پس از دربی فوق‌العاده بود

پیشکسوت تیم استقلال گفت: ریکاوری فنی و ذهنی فوق‌العاده‌ای پس از دربی انجام شد و بازیکنان با تمام تمرکز برابر نساجی برنده شدند.

مهدی امیرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره برتری ۴ بر صفر استقلال مقابل نساجی مازندران و ادامه صدرنشینی این تیم اظهار کرد: با توجه به حواشی استقلال در ابتدای فصل، این انتظار وجود نداشت تا تیم نتواند نتایج فوق‌العاده‌ای بگیرد، ولی حالا که صدر جدول در هفته‌های اخیر حفظ شده، توقع هواداران ماندن در کورس قهرمانی و حفظ صدر جدول است. کادرفنی بدون حواشی مشغول کارش است و اگر دربی را کنار بگذاریم که کادرفنی کمی وارد حاشیه شد، در دیگر بازی‌ها با هدفی مشخص و بدون پرداختن به حاشیه، نتایج خوبی به دست آمده است. ریکاوری فنی و ذهنی فوق‌العاده‌ای پس از دربی انجام شد و بازیکنان با تمام تمرکز روی بازی با نساجی موفق به برتری خوبی شدند. از اینجا به بعد باید به فکر بازی با گل‌گهر سیرجان بود.

استقلال برای ماندن در کورس به ثبات نیاز دارد

وی در خصوص اینکه سپاهان به پیروزی پر گل دیگری رسید و پرسپولیس در خانه تیم قعر جدولی استقلال خوزستان متوقف شد، احتمال دارد سپاهان باز هم امتیاز از دست بدهد، تصریح کرد: در فوتبال هیچ چیز قابل تشخیص نیست و همان طور که سپاهان در بازی با ملوان در اصفهان بازنده شد، ممکن است در یک بازی دیگر هم چنین اتفاقی بیفتد. البته سپاهان کاملاً از حاشیه به دور است و اگر لغزشی هم داشت، خیلی زود خود را پیدا کرد و دوباره روی دور پیروزی قرار گفت. حریف سنتی استقلال هم بازی‌های خود را دنبال می‌کند و باید در هر شرایطی به پرسپولیس و تمامی تیم‌های لیگ برتری احترام گذاشت. استقلال برای ماندن در صدر جدول و داشتن امید برای قهرمانی، باید در کورس باقی بماند و اسیر حاشیه نشود. برای ماندن در کورس قهرمانی نیاز به ثبات است و بنابراین نباید به نتایج هیچ تیمی توجه کرد. فقط و فقط روی بازی‌های پیش رو به صورت هفته به هفته تمرکز کرد.

کادرفنی نیازهای استقلال را تشخیص می‌دهد

پیشکسوت تیم استقلال در مورد اینکه تیم جواد نکونام در نقل و انتقالات نیم فصل نیاز به تقویت دارد، عنوان کرد: به نظر من استقلال در دو پست باید خود را تقویت کند. در دفاع راست و میانه زمین دو بازیکن جذب شوند. تیم هافبک بازی‌ساز می‌خواهد تا بتواند بازی‌گردانی کند و در زمان‌هایی که تیم برای گلزنی کارش گره می‌خورد، آهنگ بازی را تغییر دهد. البته این دیدگاه من است و باید دید سرمربی تیم چه نظری دارد و در جلساتی که با دستیاران خود می‌گذارد به چه نتیجه‌ای می‌رسد. قطعاً کادرفنی استقلال که از داخل شرایط تیم را می‌بیند با من که از بیرون شرایط را می‌سنجم، احتمالاً دیدگاه یکسانی نداریم؛ بنابراین کادرفنی تشخیص می‌دهد باید چه نیاز‌هایی را پوشش داد.

دکمه بازگشت به بالا