امیرعبداللهیان‌: از رسیدن به توافق خوب و پایدار دور نشده‌ایم‌

به گزارش خبر روزانه، وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از ادامه همکاری ها در سطوح مختلف و تلاش ویژه دو کشور برای توسعه روابط، از برگزاری کمیسیون مشترک عالی رتبه برای تسریع روابط اقتصادی به ویژه در بخش خصوصی استقبال کرد. .

وزیر امور خارجه با اعلام محکومیت شدید رژیم صهیونیستی هتک حرمت به ساحت مقدس مسجدالاقصی، گفت: هر روز شاهد جنایات صهیونیست ها در مسجدالاقصی هستیم.

در ادامه رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ابراز امیدواری کرد که در آستانه روز جهانی قدس، دولت‌ها و مجالس جهان اسلام و ملت‌های مسلمان پیامی قوی و محکم در دفاع از فلسطین و قدس و قدس بیان کنند. محکومیت تجاوزات رژیم صهیونیستی

وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی دیگر از گفت و گو درباره روند مذاکرات هسته ای خاطرنشان کرد: تبادل پیام بین ما و آمریکایی ها از طریق اتحادیه اروپا صورت می گیرد و در این زمینه بارها تاکید کرده ایم که جمهوری اسلامی ایران نیست. خیلی زیاد.» از خطوط قرمز خود عقب نشینی کنید.

وی افزود: مسیر دیپلماسی به خوبی پیش می رود و به یک توافق خوب و پایدار نزدیک شده ایم.

فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه نیز با ابراز خرسندی از روابط عالی دوجانبه گفت: دمشق آماده برگزاری کمیسیون عالی مشترک همکاری های توسعه در اسرع وقت است.

وزیر امور خارجه سوریه همچنین جنایات صهیونیست ها و هتک حرمت مسجدالاقصی را به شدت محکوم کرد و از نقش و جایگاه اصولی رهبری و دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت فلسطین قدردانی کرد.

فیصل مقداد افزود: اعلام روز قدس از سوی امام خمینی (ره) باعث یک اتفاق جهانی شده که مورد تکریم هر انسان محترم و شایسته ای است.

وزیر امور خارجه سوریه در خاتمه حلول ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر را به مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و مردم شریف ایران تبریک و تهنیت گفت.

311311

دکمه بازگشت به بالا