امیرعبداللهیان در جمع ایرانیان فرهیخته مقیم آلمان چه گفت؟

بر اساس اخبار موجود در اینترنت ، در این دیدار وزیر امور خارجه با گرامیداشت یاد و خاطره اربعین حسینی و یاد و خاطره شهدا و ایثارگران امام حسین (ع) در کربلا ، شجاعت آنها را نقطه عطفی در مقابله با حق و باطل خواند. در طول تاریخ بشر

امیرعبداللهیان با تشریح دستور آقای رییسی مبنی بر حل اصولا مشکلات ایرانیان خارج از کشور و تسهیل امور آنها ، یادآور شد که رئیس قوه قضائیه و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز بر این موضوع تأکید دارند.

وی افزود: جامعه ایران در همه جای این جهان پهناور با هر سلیقه ای وجود دارد ، وجود آنها همیشه برای ایران بسیار مهم و مهم بوده است و آنجا که از ایرانیان صحبت می شود ، فرهنگ و شهرت علمی و فرهنگی آنها منعکس می شود. به عنوان مثال ، پزشکان شایسته ایرانی در کشورهای مختلف دارای موقعیت و نفوذ بسیار بالایی در زمینه کاری خود هستند و در سطح بالایی معیار قرار می گیرند.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اهمیت و ضرورت حضور خود ایرانیان در فرایند تصمیم گیری داخلی ، گفت: علاوه بر وجود نمایندگی ها و کنسولگری های سیاسی ایران در خارج از کشور برای انتقال و انتقال درخواست ها ، پیشنهادات و ابتکارات ایرانیان ، همه ایرانیان خارج از کشور با تعیین و انتخاب نیابتی در میان خود ، نقش کلیدی در فرایندهای تصمیم گیری ایفا می کنند. این ابتکار می تواند در تعریف سازوکار اجرایی و عملی برای تحقق درخواستها و مطالبات جامعه ایرانی از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد و در تحقق درخواستها و حل مشکلات آنها مثر باشد.

وزیر امور خارجه گفت: با تأکید بر سیاست همسایگی و اولویت منطقه و آسیا ، برنامه سیاست خارجی ایران در این مدت متعادل می شود و بر بهبود روابط با همه تأکید می شود.

لازم به ذکر است که گروه های ایرانی حاضر نیز نکات و پیشنهاداتی داشتند که وزیر امور خارجه به آنها توجه ویژه ای داشت و در مورد اقدامات بعدی تصمیم گیری شد.

311311

دکمه بازگشت به بالا