امیرعبداللهیان: هیچ دولتی در مقابل حمله به سفارت خود ساکت نمی‌نشیند

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل گفت: در طول چند ماه گذشته رژیم صهیونیستی با وحشی‌گری تمام به کشتار و تخریب خود علیه مردم غزه ادامه داده است.

به گزارش خبر روزانه، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه ایران در سخنرانی خود با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به بخشی از ساختمان سفارت ایران در سوریه گفت: این حمله نقض آشکارا منشور سازمان ملل و کنوانسیون وین بود.

وی ادامه داد: هیچ دولتی در مقابله با چنین حمله موشکی به ساختمان سفارتش که بخشی از حاکمیت آن به شمار می‌رود، ساکت نمی‌نشیند.

 امیرعبداللهیان با اشاره به پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی گفت: این اقدام در راستای استیفای حق دفاع مشروع ایران متناسب با حقوق بین‌الملل با رعایت عدم تعرض به افراد و اماکن غیرنظامی انجام شد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: رژیم صهیونیستی باید از تکرار هرگونه ماجراجویی نظامی علیه ایران دست بردارد 

وی در بخشی دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: ایران همواره بخش مثبت تحولات منطقه در تثبیت صلح و امنیت پایدار از جمله در موضوع مبارزه با تروریسم در منطقه بوده است.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: از نیوریورک بار دیگر تکرار می‌کنم که ایران به صلح و ثبات در منطقه متعهد است.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: رژیم صهیونیستی یک قدرت اشغالگر است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: شورای امنیت سازمان ملل باید یک تصمیم قاطع و جامع تحت فصل ۷ منشور سازمان ملل در ارتباط با موضوع فلسطین بگیرد و بر برقراری آتش‌بس فوری و بی‌قید و شرط در این منطقه تاکید کند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: ریشه بحران خاورمیانه در اشغال سرزمین تاریخی فلسطین است.

ادامه دارد

دکمه بازگشت به بالا