انتظار کسب مدال جهانی از وزنه‌برداران به‌حق است/ علی‌حسینی اختیار تام دارد

کوراش باقری در گفتگو با خبر روزانه

انتظار مدال های جهانی از وزنه برداران منطقی است/ علی حسینی اقتدار کامل دارد

کوراش باقری گفت: انتظار مدال های جهانی از وزنه برداران درست است.

کوراش باقری سرپرست تیم های ملی وزنه برداری در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری خبر روزانه گفت: بدیهی است که این همان اردوی پیش از جام جهانی است که بعد از مسابقات قهرمانی آسیا آغاز شد. با توجه به پیشرفتی که دارند، انتظار چندانی از خانم ها نیست، البته برای پیشرفت برنامه داریم. نسبت به گذشته دو نفر به تیم ملی اضافه شدند که پریسا نورعلی و زینب شیخ الوار طبق دعوتی که دادیم ظاهر شدند. آنها را از گزینش حذف کردیم، شرایط بدی نیست، اما سعی می کنیم کسانی را که جزو ده نفر اول هستند، بفرستیم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که بعد از خلق داستان الهام حسینی توجه مسئولان به این حوزه بیشتر شد؟ گفت: برای من مهم است که شاهد تغییر دیدگاهی که بر ورزش زنان تأثیر بگذارد. انتظار دارم انشاءالله وزارت ورزش، سرپرست ورزش ایران به مراکز استان ها بیاید تا سالن ورزشی ویژه بانوان تأسیس کند یا دست فدراسیون را در دست بگیرد. البته آنها کمک کردند، اما فضای فدرال تری داشتند.

باقری افزود: 7-8 سال است که تک میله و صفحه استاندارد وارد کرده ایم. انتظار می رود این موارد مورد توجه قرار گرفته و گام های موثری در جهت بهبود شرایط برداشته شود. در سطح استان، ادارات کل باید به وزنه برداری توجه ویژه داشته باشند و سالن ویژه بسازند. آن زمان من هم معتقدم نگاه عوض شد.

سرمربی اسبق تیم وزنه برداری مردان همچنین درباره شرایط تیم ملی توضیح داد: در مورد افراد حاضر در اردو هم می توان گفت که داریم. تمرینات با سرمربیگری سیدعلی حسینی با 9 نفر ادامه دارد اما کسب مدال رنکینگ جهانی به خصوص امسال کار آسانی نیست. تمرکز کادر فنی و در کل کمیته فنی روی این اوزان المپیکی است. علی داودی، رسول معتمدی، رضا دهدار، کیانوش رستمی و مصطفی جوادی مردانی هستند که امیدشان برای کسب مدال یا کسب سهمیه المپیک بیشتر به این وزنه برداران است. فدراسیون همه شرایط لازم را برای آنها ایجاد کرد. حکایت مردان ما حکایت افتخار است و اگر به مدال امیدواریم امید عادلانه است.

باقری در پایان در واکنش به انصراف برخی از بازیکنان تیم ملی از حضور در تیم ملی: از نظر آماری معتقدم وضعیت خیلی بهتر از 4-5 ماه پیش است. اسکان، غذا و مکمل ها و همچنین وضعیت بهبودی شهروندان بسیار بهتر شده است و همه اینها را با آمار و ارقام می گویم. فدراسیون تمامی اختیارات را به سیدعلی حسینی سرمربی این تیم واگذار کرد. در زمینه فنی، هر کدام از آنها افراد بسیار خوبی هستند. بهداد سلیمی، حسین رضازاده و حسین توکلی قهرمان المپیک هستند و تمام تلاش خود را می کنند تا به بچه های تیم ملی کمک کنند. از طرفی وقتی فدراسیون و همه این دوستان به تام صلاحیت سرمربیگری می دهند، از تنش می کاهد. باید کمی طول بکشد و من به این عقب نشینی ها و اتفاقات تنش نمی گویم، اما اگر تنش وجود دارد باید به حداقل برسد.

خبرنگار: فریبا جلیل هانی

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای دادن به و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا