انتقاد از بی توجهی تلویزیون به یک جشنواره ملی موسیقی

حمیدرضا اردلان از عدم توجه تلویزیون به رویداد مهمی به نام جشنواره ملی موسیقی جوان از تلویزیون انتقاد کرد و گفت: صدا و سیما در امور سیاسی دخیل است و از چنین رویدادهایی غفلت می کند. مدیران تلویزیون از تأثیر چنین جشنواره ای بر رشد دانش شنیداری جامعه بی اطلاع هستند و آن را به عنوان یک رویداد جامع ملی ضبط یا پخش نمی کنند.

به گزارش خبر روزانه ، به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان ، حمیدرضا اردلان ، محقق و آهنگساز موسیقی منطقه ای که چندین دوره مشاور و داور بخش موسیقی منطقه ای بود. نقش جشنواره در شناسایی استعدادها و شناسایی جوانان مستعد. نوازنده منطقه ای می گوید: “سوال از کلمات” انگیزه و استعداد “در رابطه با جشنواره بسیار رایج است و راهی آسان برای هدایت گفتگو در مسیر درست است.” پاسخ به این س mayال ممکن است این باشد که جشنواره موسیقی جوان تأثیر زیادی بر انگیزه و استعدادیابی دارد. من مایلم به این س toال به زمینه های فرهنگی معاصر و تغییر زبان و در نتیجه تغییر واژگان پاسخ دهم.

این پژوهشگر موسیقی افزود: بیان یکسان و مشترک از اهمیت انگیزه و استعداد ، نوازنده نزدیک یا مجری موسیقی منطقه ای یا رسمی دشوار است. پیش از این ، موسیقی آیینی به معنای مفاهیم کلی و قیاسی زندگی وجود داشت ، اما اکنون مردم با یکدیگر روبرو هستند و در دوران معاصر ، می توان آن را مستقل نیز توصیف کرد. در میان مردم ملودی و ملودی ، ریشه های زندگی فرهنگی جمعی پاره می شود. یکی از اهداف جشنواره موسیقی جوان برجسته سازی انگیزه ها و استعدادهایی است که در زمینه تفکر و عمل جمعی پدید آمده است و می توان باور داشت که جشنواره در این راه تلاش کرده است.
اردلان با اشاره به اینکه جشنواره موسیقی جوان در مقایسه با دیگر جشنواره ها دارای ساختار و معنای آموزشی مرتبط با سنت های موسیقی ایرانی است ، گفت: وضعیت از یک سو و تداوم دلیل علمی به نظر قدیمی و جدید به معنای قدیمی و جدید آن بستگی دارد. از سوی دیگر ، برگزارکنندگان جشنواره. به این تعهد و مهارت دبیر جشنواره برای ایجاد یک نگاه نافذ و تحسین برانگیز از داخل و خارج را نیز اضافه کنید. این جشنواره به دلیل سه ترم موسیقی ، ملی و جوانان مشهور است. در گونه ها و جغرافیا رایج است.
مشاور بخش موسیقی منطقه ای پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان افزود: نام “جوان” جشنواره با فردا و فردای موسیقی ایرانی مرتبط است ، همچنین نوعی آموزش است. “این را می توان در نظر گرفت نشانه ای از دید گسترده جامعه موسیقی منطقه در مورد جشنواره.
این هنرمند با انتقاد از بی توجهی تلویزیون به رویداد مهمی به نام جشنواره ملی موسیقی جوان ، گفت: صدا و سیما در امور سیاسی مشغول هستند و از چنین رویدادهایی غفلت می کنند. مدیران تلویزیون از تأثیر چنین جشنواره ای بر رشد دانش شنیداری جامعه بی اطلاع هستند و آن را به عنوان یک رویداد جامع ملی ضبط یا پخش نمی کنند. اگر می خواهیم درباره این رویداد بدانیم ، رسانه ها باید کمک کنند. من مطمئن هستم که محتوای جشنواره موسیقی جوان به طور کلی درست و گسترده در بین هنرمندان موسیقی است.

حمیدرضا اردلان ، داور بخش موسیقی منطقه ای جشنواره موسیقی جوان ، گفت که جشنواره موسیقی جوان بر موسیقی دانان و نوازندگان موسیقی منطقه تمرکز دارد و با توجه به موسیقی اجداد خود به این نسل انگیزه می دهد: تجربه آنها چنین نبوده است. منافع شخصی را تحت فشار قرار داد گاهی اوقات تلاش می شد جشنواره را ویران کند ، اما تأثیر ملی و فراگیر آن و حمایت نوازندگان برجسته جشنواره مانع از این امر شد.
وی ادامه داد: به هر حال ، آنها می خواستند قلمرو را که مرکز و ریشه موسیقی ایرانی است ، ببندند که باعث اعتراض شد. بخش موسیقی جوان در مناطق یک فرصت مهم برای روش شناسی و نگاه به آینده موسیقی آیینی و سرود است ، که میراث گذشته و دارایی آینده است ، تا تجربه ای جدی و مستمر را تجربه کند. البته این جشنواره به طور کلی و در مناطق به طور کلی یک دستاورد بزرگ است.

در نهایت ، این هنرمند به ارزیابی دوره های قبلی و سطح آثار دریافتی و همچنین شرکت کنندگان در جشنواره اشاره کرد: در ابتدا آثار دریافتی در جشنواره شامل همه جهت ها و سبک ها و سبک های مختلف موسیقی نبود ، بنابراین ما زمینه خاصی در اجرا دارند. با گذشت زمان ، این جشنواره توجه موسیقی دانان جوان منطقه را به خود جلب کرد. اکنون موقعیت اجراها و سیستم جشنواره مشخص می شود. در پایان ، می خواهم به شما اطلاع دهم که این جشنواره به عنوان جشنواره موسیقی ملی جوان ، شاهد اجرای نوزادان ، نوجوانان و حتی کودکان است.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز امسال زیر نظر بشار اسد و با مشارکت کامل معلمان موسیقی ایرانی با حمایت دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و انجمن اسلامی موسیقی ایران با همکاری ایران برگزار می شود. با بنیاد رودکی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا