انقلاب اسلامی موتور محرکه پیشرفت‌های چشمگیر حوزه‌های «دفاعی» و «علمی» کشور است

پیام رئیس سازمان بسیج اساتید کشور به مناسبت دهه مبارک فجر؛

در پیام مردانی به مناسبت دهه مبارک فجر آمده است: امروز در حوزه‌های «دفاعی» و «علمی»، جوانان این مرزوبوم، مرزهای دانش را جابجا کرده‌اند، این در سایه‌ خودباوری و اعتماد به نفسی است که موتور محرکه آن انقلاب اسلامی است.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در پیامی ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت حضرت جواد الائمه (ع) تاکید کرد: انقلاب اسلامی براستی انفجار نور بود؛ رویدادی که آن را باید معجزه عصر نوین دانست چرا که در چارچوب انقلاب‌های مرسوم و معمول زمینی قابل تحلیل نبوده است.

متن پیام به این شرح است:

« بسمه تعالیوَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ زَهُوقًا – سوره الإسراء

۱۲ بهمن‌ماه سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) و آغاز دهه مبارکی است که تجلی حماسه‌ای ماندگار و تحول آفرین از سوی ملتی غیور و پیشتاز است. انقلاب اسلامی براستی انفجار نور بود؛ رویدادی که آن را باید معجزه عصر نوین دانست چرا که در چارچوب انقلاب‌های مرسوم و معمول زمینی قابل تحلیل نبوده است.

انقلاب اسلامی، نظامی ولایی با تکیه بر مردم‌سالاری دینی ایجاد کرد که به حل «بحران مشارکت سیاسی»، «گسترش معنویت و اخلاق»، «از بین بردن ماهیت طبقاتی دولت در ایران»، «ایجاد نسبی برابری فرصت‌ها»، «قطع نفوذ خارجی و تأمین استقلال ملی»، «پاسداشت آزادی بیان» و «دستیابی به دانش‌های راهبردی» انجامید؛ اینها از جمله مهمترین دستاوردهای بنیادین و معنوی این انقلاب است.

مجموع این دستاوردها از یک سو به انسانی‌تر شدن شرایط زندگی در کشور کمک کرده و از سوی دیگر، درجه‌ اعتماد به نفس، خودباوری و حتی خودشکوفایی ملی در ایران را ارتقا داده است. اگر امروز در حوزه‌های «دفاعی» و «علمی»، جوانان این مرزوبوم، مرزهای دانش را جابجا کرده‌اند، این در سایه‌ خودباوری و اعتماد به نفسی است که موتورمحرکه آن انقلاب اسلامی است. با تمام دشمنی ها شاهدیم که حمایت مردم از آرمان والای انقلاب اسلامی، اندیشه‌های امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری در دنیا بی‌نظیر است.

ملت مسلمان ایران امسال سالگرد پیروزی انقلاب خویش را در حالی برگزار می‌کند که در ماه‌های گذشته شاهد اغتشاشاتی بود که با پشتیبانی همه جانبه و مداوم دشمنان ملت ایران در قالب جنگ‌های شناختی و ترکیبی بوده است و بهترین راه مواجهه با جنگ ترکیبی دشمن «جهاد تبیین» است که نشاط اجتماعی و امیدآفرینی را در پی دارد.

نهضت استادی بسیج ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اعلام می‌دارد در راستای تحقق آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی و ادای دین به شهدا در تبیین‌ دستاوردهای گرانقدر انقلاب اسلامی تمامی مساعی خویش را به کار خواهد برد و امیدوار است ملت شریف و با بصیرت ایران اسلامی بویژه جوانان عزیز با هوشیاری کم نظیر خویش مثل همیشه دشمنان انقلاب و مردم را ناکام گذاشته و پیروزی در جنگ شناختی را برای ایران اسلامی رقم بزنند.

محمدرضا مردانی

رئیس سازمان بسیج اساتید، دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا