اهدای هدایای مقام معظم رهبری به ۴۱ نفر از مدال آوران آسیایی و پاراآسیایی استان تهران

به ۴۱ نفر از مدال‌آوران بازی های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو چین از استان تهران هدایای مقام معظم رهبری اهداء شد.

به گزارش خبر روزانه، مراسم تجلیل از مدال آوران بازی های آسیایی و پاراآسیایی استان تهران امروز دوشنبه دوم بهمن با حضور کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان و استاندار تهران در سالن هگمتانه هتل المپیک برگزار شد.

در این مراسم که توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تهران برگزار شد، مریم کاظمی پور معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش، جمعی از پیشکسوتان فوتبال و روسای فدراسیون های ورزشی نیز حضور داشتند.

در این مراسم به ۴۱ نفر از مدال آوران بازی های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو چین هدایای مقام معظم رهبری اهداء شد.

همچنین در این مراسم ورزشکارانی که‌موفق به کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک پاریس شدند نیز تجلیل شدند.

در این مراسم جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: استان تهران از نظر سرانه فضای ورزشی در رده آخر قرار دارد. در سال ۱۴۰۰ سرانه فضای ورزشی کشور ۸۴ صدم متر مربع بود،‌ وقتی اداره کل را تحویل گرفتم  سرانه فضای ورزشی استان تهران ۴۲ صدم متر مربع و کمتر از میانگین فضای ورزشی کشور بود.
وی افزود: قبل از ۱۴۰۰، سالی ۲ پروژه افتتاح می شد اما در هفته تربیت بدنی موفق شدیم ۶ پروژه و در دهه فجر ۱۵ پروژه را افتتاح کنیم. همچنین در سال ۱۴۰۲، در هفته تربیت بدنی ۶ پروژه و در دهه فجر ۱۶ پروژه با اولویت مناطق کم برخوردار افتتاح شد.

وی خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب تعداد بانوان مدال آور کمتر از انگشتان دست بود اما در هانگژو اولین و آخرین مدال کاروان توسط بانوان کسب شد. در حقیقت انقلاب سبب شد تا ظرفیت های موجود در بانوان شکوفا شود و از این جهت باید قدردان انقلاب بود.

در ادامه این مراسم احسان حدادی گفت: در مسابقات مختلف شرکت کردم و کمتر چنین مراسمی را دیدم، از این جهت از جوادی و سایر همکاران زحمت کش در استان تهران که تلاش می کنند ورزشکاران بدون دغدغه و با آرامش خاطر تمرین کنند، تشکر و قدردانی می کنم.

وی افزود: درست است در هانگژو نسبت به دوره قبل به دلیل گیری گرایی مدال کمی گرفتیم اما نتیجه موفقیت آمیز داشتیم. من شاهد زجر کشیدن ورزشکاران در بازی های آسیایی بودم و این که چقدر دلسوزانه برای به اهتزاز درآوردن پرچم کشور بدون چشم داشتی تلاش می کردند.

حدادی تصریح کرد: یکسری قول هایی داده شد که متاسفانه محقق نشد. مشکل اصلی ورزشکاران مسکن است که البته بعد از دیداری که مقام معظم رهبری با جامعه ورزش داشت و با پیگیری های وزیر ورزش و جوانان این موضوع در حال پیگیری است که امیدوارم این مشکل زودتر مرتفع شود تا ورزشکاران در سال های آینده صاحب مسکن شوند.

در پایان این مراسم علاوه بر تجلیل از مدال آوران بازی های آسیایی و پاراآسیایی از خانواده شهید آبیاری نیز تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا