اوتیسم کودکان؛ تفاوت یا اختلال

اوتیسم نوعی اختلال است که بیشتر افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. اوتیسم به معنای واقعی کلمه به معنای خودخواهی است به این معنی که فرد به محیط اطراف خود توجهی نمی کند و در برقراری ارتباط کلامی و غیر کلامی با دیگران مشکل دارد.

شما ممکن است کتاب داستان عجیب سگ در شب را خوانده باشید. این شرح داستان پسری است که در برقراری ارتباط با محیط اطراف خود و درک مسائل بی اهمیت انسان مشکل دارد ، اعتماد به دیگران را دشوار می کند و با مردم ارتباط برقرار می کند. او دشوار است ، اما درعوض هوش بسیار بالایی در حل مشکلات ریاضی دارد. اطلاعات موجود در زمینه های مختلف مانند نجوم و آمار و منظومه شمسی ، خواننده را شگفت زده می کند. شخصیت اصلی داستان کودکی با بیماری اوتیسم است و چالش های زندگی و توانایی های ویژه او به زیبایی به تصویر کشیده شده است. ممکن است قبلاً با افرادی با این خصوصیات روبرو شده باشید ، اما آیا افراد مبتلا به اوتیسم واقعاً می توانند کمبود تلقی شوند یا آیا آنها تنها کسانی هستند که به دنیا اهمیت می دهند؟

از اختلالات طیف اوتیسم چه می دانیم؟

اوتیسم نوعی اختلال است که بیشتر افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. اوتیسم به معنای واقعی کلمه به معنای خودخواهی است به این معنی که فرد به محیط اطراف خود توجهی نمی کند و در برقراری ارتباط کلامی و غیر کلامی با دیگران مشکل دارد. این نوع اختلال معمولاً علائم خود را قبل از سه سالگی نشان می دهد. به طور قطع نمی توان گفت که چه عواملی باعث ایجاد این اختلال می شود ، اما افزایش آگاهی خانواده ها و افراد در مورد اوتیسم بسیار مهم است تا در اسرع وقت توسط متخصص مغز و اعصاب تشخیص داده شود و تا حد امکان توانبخشی شود. این کار را برای بچه ها راحت تر کرد.

خصوصیات و نشانه های اوتیسم

همانطور که گفته شد ، علائم اوتیسم معمولاً قبل از سه سالگی ظاهر می شود. علائم شایع اوتیسم شامل موارد زیر است:

. عدم تماس چشمی با افراد دیگر

. عدم علاقه به موضوعات یا علاقه شدید به موضوعات خاص

تکرار بیش از حد کلمات و عبارات ، حرکات جسمی عجیب و غریب یا پشت و عقب ثابت بدن

. حساسیت شدید به صداها ، بوها و بینایی که برای سایر افراد عادی به نظر می رسد.

. نادیده گرفتن مردم و صحبت با آنها

when هنگام تماس فیزیکی با شخصی مانند بغل کردن یا نوازش ، احساس ناامنی می کنید

● در درک و استفاده از کلمات ، حرکات و درک چهره افراد مانند خندیدن یا گریه کردن

le مشکلات سازگاری با تغییرات محیط و…

کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است مانند همسالان خود رشد نکنند. به عنوان مثال ، کودک دو ساله ای که مبتلا به اوتیسم نیست ، به بازی های ساده علاقه مند است یا از 4 سالگی از بازی با کودکان دیگر لذت می برد. با این حال ، کودک مبتلا به اوتیسم ممکن است در تعامل با سایر کودکان مشکل داشته باشد یا ممکن است از رابطه منزجر شود.

چه عواملی باعث اوتیسم می شود؟

علت اصلی اوتیسم ناشناخته است و دلیل قطعی برای آن وجود ندارد. با این حال ، بر اساس تحقیقات ، برخی از عوامل خطر شامل موارد زیر است:

● تاریخچه اوتیسم در خانواده

. جهش ژنتیکی

. بارداری در پیری

. قرار گرفتن در معرض فلزات سنگین و سموم محیطی

. مصرف داروهای دیابت یا مسکن ها در دوران بارداری

طبق تحقیقات موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی (NINDS) ، هر دو عامل ژنتیکی و محیطی می توانند در بروز این بیماری نقش داشته باشند.

آیا اوتیسم قابل درمان است؟

متأسفانه درمانی برای اوتیسم وجود ندارد ، اما برخی از درمان ها و معالجه درمانی وجود دارد که می تواند به کاهش علائم و بهبود زندگی کودک مبتلا به اوتیسم کمک کند. روشهای توانبخشی ، مشاوره با کودکان و معالجه مانند رفتار درمانی ، بازی درمانی ، موسیقی درمانی و تکنیک های مراقبه می تواند تأثیرات مفیدی بر آرامش و بهبودی این افراد داشته باشد. با این وجود باید توجه داشت که شدت علائم در افراد مختلف مبتلا به این اختلال متفاوت است و در نتیجه اثرات درمانی متفاوت خواهد بود. برخی به خوبی به درمان پاسخ می دهند ، در حالی که برخی دیگر به هیچ درمانی پاسخ مثبت نمی دهند.

با وجود این اختلالات ، بسیاری از کودکان مبتلا به اوتیسم از بسیاری جهات مهارت های قوی دارند. آنها می توانند بسیاری از جزئیات را به خوبی حفظ کنند و در حل مشکلات ریاضی و علمی برتری داشته باشند.

مهمتر از درمان این است که کودکان مبتلا به اوتیسم و ​​خانواده های آنها حمایت کافی از جامعه را دریافت می کنند. در حال حاضر ، اجتماعات مختلفی در حمایت از کودکان اوتیسم وجود دارد که آموزش لازم را در مورد نحوه برخورد و واکنش با کودکان اوتیسم به خانواده ها ارائه می دهند.

خانواده های مبتلا به اوتیسم بعضی اوقات مشغول فرزندان اوتیسم خود هستند که به نوعی زندگی شخصی خود را فراموش می کنند ، اما باید بدانید که سلامت روانی و بهزیستی شما بیشترین کمک را به فرزندان شما خواهد کرد. شما همواره می توانید در صورت نداشتن وقت کافی برای مراجعه به مطب پزشک و مشورت با آنها از تجربیات آنها به کمک سایر خانواده های اوتیسم استفاده کنید و یا از خدمات مشاوره پزشکی آنلاین استفاده کنید.
دکمه بازگشت به بالا